Hard fork Ethereum już w środę 12 kwietnia

Hard fork Ethereum już w środę 12 kwietnia

Cena Ethereum nabrała rozpędu w kwietniu, nawet w stosunku do Bitcoina. Za kilka dni będzie miał miejsce oczekiwany hard fork Szanghaj. I będzie ciekawie.

Szansa na wzrosty

Ethereum spadł o ponad 7,5% w stosunku do Bitcoina w 2023 roku. Ale para ETH/BTC może całkowicie odrobić swoje straty w kwietniu, ponieważ długo oczekiwany hard fork Ethereum Szanghaj jest już za kilka dni.

Aktualizacja Ethereum jest zaplanowana na 12 kwietnia. Jej głównym założeniem jest umożliwienie obstawiającym Ethereum wypłatę około 1,1 miliarda ETH w nagrodach – wartych ponad 2 miliardy dolarów na dzień 8 kwietnia.

Przeczytaj także: Wkręcona w żart prezes EBC wyznaje przerażającą prawdę o CBDC

Kurs ETH zalicza kluczowe odbicie

Wielu ekspertów postrzega hard fork jako silny impuls do wzrostu na Ethereum w dłuższej perspektywie. Już teraz szum medialny o aktualizacji Szanghaj pomógł Etherowi popkonać Bitcoina w kwietniu.

W rezultacie para ETH/BTC wzrosła od początku miesiąca o około 4,75%, osiągając 0,066 BTC na dzień 8 kwietnia. Oznacza to prawie 8% odbicie od 20 marca.

Odbicie było w dużej mierze oczekiwane, zwłaszcza że ETH/BTC spadł do swojego historycznego wsparcia na linii trendu wzrostowego. Teraz ruch w górę zwiększa perspektywy przedłużonego zwyżkowego powrotu w kierunku oporu linii trendu spadkowego. Obszar ten oznaczony jest jako „strefa sprzedaży” na poniższym wykresie.

Perspektywy oparte na fraktalach prognozują kurs Ethereum na 0,075 BTC do czerwca. C oznacza wzrost o 10% w stosunku do obecnych poziomów. Tymczasem celem wzrostowym dla pary na kwiecień wydaje się być wykładnicza średnia krocząca 50-3D (50-3D EMA; czerwona fala) w pobliżu 0,069 BTC.

I odwrotnie, zdecydowane zamknięcie poniżej 200-3D EMA (niebieska fala) w pobliżu 0,066 BTC spowoduje pokonanie poziomu wsparcia/oporu w pobliżu 0,067 BTC. Grozi to opóźnieniem lub — w najgorszym przypadku — unieważnieniem zwyżkowej konfiguracji zniesienia.

Ethereum a perspektywy dolara amerykańskiego

Para ETH/USD wzrosła o ponad 50% w 2023 roku, głównie z powodu wzrostu szerokiego rynku krypto.

Osłabienie dolara, niższe rentowności amerykańskich papierów skarbowych i oczekiwania, że Rezerwa Federalna zmieni zdanie w sprawie podwyżek stóp procentowych, pomogły kryptowalutom rosnąć w całym I kwartale. Katalizatory te prawdopodobnie pozostaną w centrum uwagi aż do majowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

W rezultacie Ethereum mógł utrzymać swoje roczne zyski w kwietniu, konsolidując się w przedziale 1800–2000 USD do czasu decyzji Fed.

Co więcej, zdecydowane wybicie na obecnych poziomach może skutkować dłuższymi wzrostami. Do docelowej ceny ETH w drugim kwartale na poziomie ponad 3000 USD.

Z drugiej strony niedźwiedzie będą próbowały obniżyć cenę do poziomu poniżej 1800 USD. Tam znajduje się linia trendu trójkąta w pobliżu 1600 USD a poziom ten może być docelowym celem spadkowym.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze