Gwałtowny wzrost liczby bitomatów. Jest ich już ponad 10000!

W 2020 roku nastąpił gwałtowny wzrost liczby bankomatów obsługujących cyfrowe monety. Obecnie na całym świecie jest ponad 10 000 takich maszyn.

Według norweskiej firmy świadczącej usługi finansowe AksjeBloggen we wrześniu 2019 roku na całym świecie zainstalowano 5 336 bitomatów. Według najnowszych badań liczba ta wzrosła o 87% i obecnie możemy wymienić nasze kryptowaluty na gotówkę w ponad 10 000 takich urządzeń. Tylko w 2020 roku zainstalowano 3 900 nowych bankomatów bitcoinowych, co stanowi prawie 40% całkowitej liczby maszyn na świecie.

Platforma monitoringu CoinATMRadar wskazuje, że obecnie istnieje 10 025 bitomatów w 71 krajach. Pozwalają one użytkownikom kupować i sprzedawać BTC i inne kryptowaluty za gotówkę.

W raporcie AksjeBloggen czytamy:

W 2020 roku obserwujemy mocny wzrost liczby bitomatów na świecie, które obsługują nie tylko najpopularniejszą kryptowaltuę, ale także inne cyfrowe aktywa. Pomiędzy styczniem a wrześniem br. zainstalowano 3 885 nowych maszyn. Jest to wzrost o ponad 67% w ciągu 9 miesięcy.

Born in USA

Światowym liderem pod względem liczby bitomatów są Stany Zjednoczone. W USA zainstalowanych jest ponad 7 800 takich urządzeń. Na drugim miejscu jest Kanada z 869 maszynami. W zależności od bitomatu posiadacze kryptowalut mogą kupować i sprzedawać główne kryptowaluty, w tym Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Monero (XMR) ), Dogecoin (DOGE), Tether (USDT) i XRP.

Walka

Pomimo rosnącej popularności zasobów cyfrowych, są kraje, które zamykają miejsca, które pozwalają ,aby anonimowo przekonwertować kryptowalut na gotówkę. Dane CoinATMRadar pokazują, że Austria zlikwidowała dużą część maszyn znajdujących się w tym kraju.

Spadek ten może być związany z nowymi regulacjami w sąsiednich Niemczech, gdzie jest tylko 27 bitomatów. Właściciele maszyn muszą teraz uzyskać licencję na prowadzenie działalności od krajowego organu nadzoru finansowego BaFin. Niemieckie firmy mogą podlegać odpowiedzialności karnej za nielicencjonowane umieszczenie bitomatu na terenie ich nieruchomości, niezależnie od tego, kto jest ich właścicielem.

Polska

Na terenie naszego kraju również rośnie liczba urządzeń do wymiany Bitcoina. Nawet w tym tygodniu pojawiło się nowe urządzenie we Wrocławiu. Nowy bitomat od kantoru FlyingAtom znajdziemy w Pasażu Grunwaldzkim, plac Grunwaldzki 22, II piętro, obok Fitness Academy przy wejściu na parking. Bitomat Wrocław Pasaż Grunwaldzki pozwala zarówno na zakup jak i sprzedaż BTC. Mapę wszystkich bitomatów FlyingAtom znajdziecie na stronie BITOMATY.

Bitomat FlyingAtom w Pasażu Grunwaldzkim
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze