Gwałtowny spadek wolumenu i cen transakcyjnych NFT w ostatnim miesiącu. Rynek NFT w kryzysie?

Dane z rynku NFT z ostatniego miesiąca mogą wprawić w zakłopotanie. Zgodnie ze statystykami za ostatni miesiąc wolumeny i ceny transakcji NFT gwałtownie spadły w ciągu ostatnich 30 dni. Rynek NFT doświadczył spadku wolumenu obrotu i cen w ostatnim miesiącu, co odczuły również duże kolekcje. Czy te dane powinny martwić?

Rynek NFT w ostatnim miesiącu

W ciągu ostatnich 30 dni odnotowano spadek wolumenu obrotu i cen większości projektów tokenów niezamiennych (NFT). Prawdopodobnie powodem jest przedłużająca się bessa w 2022 r. i pierwszym kwartale 2023 r. Według danych firmy analitycznej IntoTheBlock, tylko sześć z 20 najlepszych kolekcji NFT odnotowało wzrost wolumenu obrotu w ciągu ostatnich 30 dni. Pozostałe zbiory odnotowały znaczny spadek, wahający się od 20% do nawet 99%. Wolumen obrotu dla popularnej kolekcji NFT CryptoPunks, która jest drugą co do wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej, spadł o 60,30% w ciągu ostatniego miesiąca. Inne popularne kolekcje cyfrowe, takie jak Mutant Ape Yacht Club, Otherdeed, Moonbirds i Doodles, również spadły odpowiednio o 20,16%, 53,09%, 73,57% i 63,55%. Dziewiąta co do wielkości kolekcja pod względem kapitalizacji rynkowej, Sewer Pass, wprowadzona przez firmę NFT Yuga Labs, odnotowała oszałamiający spadek wolumenu obrotu o 99,16%.

Zobacz też: Tajemnicza śmierć z Bitcoinami w tle

Sytuacja na rynku NFT

Azuki, Autoglyphs i Captainz były jedynymi kolekcjami, które odnotowały wzrost we wszystkich aspektach, ze wzrostem cen odpowiednio o 5,29%, 1,44% i 36,60%, któremu towarzyszył wzrost wolumenu obrotu. Pomimo ostatnich słabych wyników, branża tokenów niezamiennych (NFT) nadal rośnie i ewoluuje. Zgodnie z raportem CryptoPotato na początku tego miesiąca, rynek cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich miał solidny początek roku. Według raportu, I kwartał 2023 r. był najlepszym kwartałem od II kwartału 2022 r., a wolumen obrotu NFT wzrósł o 137% do 4,7 mld USD. Dodatkowo sprzedaż NFT za ostatni kwartał wyniosła 19,4 mln, co stanowi wzrost o 8,56% w porównaniu z IV kwartałem 2022 r.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze