Graj, by zarabiać, czyli alternatywy dla Bitcoina w akcji
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Kryptowaluty z mechanizmem play-to-earn to dla inwestorów okazja do oderwania się na moment od stresującej rzeczywistości przy jednoczesnym podtrzymaniu korzyści finansowych. Zamiast nieustannej koncentracji na inwestowaniu, czy całkowitego odcięcia poprzez grę, mogą „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”, oddając się rozrywce w praktyczny sposób. W jaki sposób projekty typu My Neighbor Alice czy PlayDoge łączą sentymentalną zabawę z sektorem inwestycyjnym?
Gaming w świecie krypto
O tokenizacji w ramach gamingu słyszymy już od pewnego czasu, w ramach rozmaitych projektów zrzeszających miłośników gier. Deweloperzy Ultry stworzyli platformę czerpiącą inspirację od największych serwisów gamingowych typu Steam. Użytkownicy mogą tu znaleźć gry dla siebie — publikowane i sprzedawane bezpośrednio przez deweloperów. Wizerunkową szansą dla twórców jest możliwość bieżącego kontaktu z graczami.
Inwestorzy mogą wykorzystywać token UOS do stakowania, udziału w podejmowaniu decyzji oraz przede wszystkim: nabywania gier i dodatków do nich. Branża gamingowa oraz świat kryptowalut płynnie się tu ze sobą łączą, umożliwiając kombinację gry z inwestycją i zarabianiem.
Nowe projekty chętnie czerpią z połączenia rozrywki i innowacji, wcielanego w życie przez platformy gamingowe. Altcoin na multichainie Ethereum (ETH), Solana (SOL), Binance, Smart Chain (BSC) i Avalanche (AVAX), Base Dawgz, obrał sobie za cel interoperacyjność oraz zniesienie limitów. Czerpiący z popularnych memów token ma przyciągać do siebie żądnych przygód inwestorów.
W świecie obcych: AlienWorlds
Alien Worlds, w ramach metawersum DeFi, jest bezpłatną grą blockchain, w ramach której gracze rywalizują między sobą o zdobycie tzw. Trillium, a następnie wykorzystują natywny token na 6 różnych planetach zdecentralizowanych autonomicznych organizacji, DAO.
Alien Worlds funkcjonuje w połączeniu z portfelem WAX. Dodatkowo oferuje użytkownikom zdobywanie NFT, które mogą wykorzystać w ramach rozmaitych misji i realizacji zadań. NFT w Allien Worlds dostępne jest w ramach parceli, awatarów czy narzędzi.
Korzystając z TLM (Trillium), użytkownicy mają możliwość nabycia poszczególnych przedmiotów ulepszających rozgrywkę. Ponadto mogą wziąć udział w misjach organizowanych w ramach gry.
Moja sąsiadka Alicja, czyli przyjemne z pożytecznym
My Neighbor Alice to gra z motywem rolniczym, w ramach której gracze mają szanse budować własne posiadłości (stanowiące NFT), kolekcjonować wartościowe przedmioty, a także nawiązywać znajomości.
Swoją mechaniką gra przypomina cieszące się ogromną popularnością Animal Crossing czy Minecraft — przyjemne gry o niskim poziomie stresu, pokochane przez graczy na całym świecie. W czasie ostatniego tygodnia zaobserwowaliśmy wzrost wartości cenowej oferowanego w ramach gry tokenu, do 2.28 USD.
Sentymentalna podróż w czasie z PlayDoge
PlayDoge spodoba się tym, którzy w młodzieńczych latach sięgali po Tamagotchi, bowiem to gra wpisująca się w jego ramy. Zadaniem graczy jest opiekować się psiakiem: karmić go, układać do snu, bawić się z nim czy zabierać w rozmaite przygody, których aktualnie jest do przejścia 20. Dbając o bohatera gry, otrzymują tokeny $PLAY.
Jeśli gracz jest zwolennikiem popularnych tokenów Doge, tym lepiej, bo PlayDoge to moneta właśnie tego typu, płynąca na fali popularności Dogecoina czy Shiba Inu, w analogowym stylu. Styl gry motywuje użytkowników do codziennego zaangażowania — zgodnie z ideą gry z lat 90. zwierzak umrze, jeśli właściciel nie będzie się nim zajmować, a tego byśmy nie chcieli.
Projekt znajduje się aktualnie w fazie przedsprzedaży. 1 PLAY jest równowartością 0.00502 USD.
Dwa w jednym
Mechanizmy play-to-earn pozwalają na czerpanie przyjemności z gry przy potencjalnych zyskach finansowych. Popularność projektów typu Alien Worlds, My Neighbor Alice czy PlayDoge pokazuje, że wirtualna rozrywka może stać się źródłem dochodu. Jednocześnie oferuec satysfakcjonującą formę spędzania wolnego czasu. Wzajemnie się napędzające mechanizmy — im dłużej grasz, tym więcej zyskujesz, a im więcej przedmiotów w grze zdobywasz, tym częściej grasz — sprawiają, że deweloperzy coraz chętniej skłaniają się ku wprowadzeniu własnych tokenów play-to-earn, które podbijają rankingi giełdowe.
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.