Google Cloud wkracza w świat Web3: Jakie korzyści przynosi sieci Polygon?

Google Cloud został walidatorem na sieci Polygon. Co to oznacza zarówno dla sieci jak i samej usługi Googla? 

Jak podał Polygon na swoim koncie na X – „taka sama infrastruktura, która napędza YouTube i Gmail”, będzie pomagać w zabezpieczaniu jego sieci. Labs ogłosił, że Google Cloud dołączył do sieci opartej na protokole Proof-of-Stake jako walidator.

Google Cloud dołącza do ponad 100 innych walidatorów weryfikujących transakcje na swojej sieci Ethereum na poziomie 2. Walidatorzy na tej sieci pomagają w zabezpieczaniu sieci, działając na węzłach, stawiając MATIC i uczestnicząc w mechanizmach konsensusu Proof-of-Stake.

Konto Google Cloud Singapore potwierdziło na platformie X, że Google Cloud jest teraz walidatorem na sieci Polygon PoS. Profil dodał, że będzie współtworzyć zbiorowe zabezpieczenia, zarządzanie i decentralizację sieci obok ponad 100 innych walidatorów. Podczas gdy wielu walidatorów opisywanej sieci pozostaje anonimowych, Google Cloud dołącza do niemieckiej Deutsche Telekom. D.T jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych w Europie.

Google Cloud opisuje swoje partnerstwo z Polygon Labs jako trwałą współpracę strategiczną. Wraz z ogłoszeniem, że dołączy do sieci jako walidator, Google Cloud Asia Pacific wydał także film na platformie YouTube. Filmik jest zatytułowany „Polygon Labs rozwiązuje przyszłość Web3 dla wszystkich”.

Zobacz też: PolkaWorld zamyka działalność! Społeczność Polkadot krytykowana przez jej założyciela

Polygon i Google Clouds – perspektywy

Labs niedawno uruchomił inicjatywę „Polygon 2.0” w celu zaktualizowania sieci Polygon. „Faza 0”, czyli obecna faza, obejmuje trzy Propozycje Poprawek (PIPs) 17-19. PIP 17 dotyczy przejścia z MATIC na nowy token POL. Podczas gdy PIPs 18 i 19 zajmują się wsparciem działań, takich jak techniczny opis POL i aktualizacja tokenów gazowych. Według twórców sieci, te zmiany mają rozpocząć się w czwartym kwartale 2023 roku.

polygon

Natomiast Google Cloud (Big Query) dodał ostatnio 11 nowych sieci do swoich usług. Nowe sieci obejmują Avalanche, Arbitrum, Cronos, Ethereum Görli testnet, Fantom, Near, Optimism, Polkadot, Pol mainnet, Pol Mumbai testnet i Tron. BigQuery to narzędzie umożliwiające firmom przechowywanie i analizę danych, a także udostępnia pewne zestawy danych publicznych, takie jak Google Trends, dane demograficzne American Community Service i Google Analytics.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze