Glassnode: ATH zrealizowanej kapitalizacji bitcoina

Bitcoin zarejestrował nowe ATH pod względem zrealizowanej kapitalizacji rynkowej. To bardzo dobra wiadomość.

Całkowita „zrealizowana” kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła wartość z kwietnia 2021 r., kiedy cena BTC osiągnęła historyczny szczyt.

Statystyki potwierdzające ten fakt zostały udostępnione przez dostawcę danych blockchain Glassnode za pośrednictwem tweeta, gdy BTC zarejestrował szczyt zrealizowanej kapitalizacji rynkowej na poziomie 379,671,989,973.53 USD.

Co to jest zrealizowana kapitalizacja rynkowa i dlaczego jest tak ważna dla Bitcoina?

Zrealizowana kapitalizacja to określenie wartości każdej z monet w chwili, kiedy były wymieniane po raz ostatni. Jeżeli ostatnia kurs kryptowaluty wynosił, dajmy na to, 6000 USD w 2018 roku oznacza to, że cena tej właśnie konkretnej, cyfrowej monety wyniosła 6000 USD. W modelu zrealizowanej kapitalizacji rynkowej nie uwzględnia się kapitalizacji coinów po danym kursie. Dzięki takiemu spojrzeniu widzimy, ile rzeczywiście jest pieniędzy na rynku. W raporcie przypomniano ponadto, że zrealizowana kapitalizacja rynkowa nie uwzględnia monet uznanych za „zagubione” lub „nieaktywne”.

Fakt, że Bitcoin ma obecnie wyższą zrealizowaną kapitalizację niż ta odnotowana podczas kwietniowego ATH, jest oznaką optymizmu, ponieważ wskazuje na wzrost aktywności sieci i prawdopodobnie na zwiększenie wymiaru adopcji lub nawet większe zaufanie do BTC jako środka wymiany.

Co więcej, kapitalizacja rynkowa Bitcoina wzrosła w okresie, gdy cena kryptowaluty podniosła się po spadku do poziomu poniżej 30 000 USD za monetę. Nadal jednak jest znacznie poniżej rekordowego poziomu 1,1 biliona USD.

Może Cię zainteresować:

Komentarze