Gigant z „Wielkiej Czwórki” wesprze rządowe organy zajmujące się kryptowalutami

Deloitte, międzynarodowy koncern świadczący usługi doradcze i audytorskie, nawiązał współpracę z firmą Chainalysis, zajmującą się analizą blockchain.

Przedsyawiciele obu przedsiębiorstw mają nadzieję, że ich wspólne działania pomogą władzom w zidentyfikowaniu i wyeliminowaniu tzw. „złych aktorów”, a więc osób lub organizacji odpowiedzialnych za działania, które są szkodliwe, nielegalne lub moralnie złe.

Zyskać mają wszyscy

Thomas Stanley, prezes i dyrektor ds. przychodów Chainalysis, powiedział, że na współpracy najbardziej skorzystają wspólni klienci obu firm. – Zaczynamy od skupienia się na organach regulacyjnych, organach ścigania i instytucjach finansowych, biorąc pod uwagę, na jakim etapie znajdują się one w zakresie wdrażania tej technologii, a także to, że nasze bazy klientów w dużej mierze się pokrywają – powiedział. – W pierwszym etapie zamierzamy skupić się na podmiotach funkcjonujących w Stanach Zjednoczonych, ale to, co wdrażamy, jest rozwiązaniem, które będzie mogło być łatwo zaimplementowane na pozostałych rynkach. Wierzymy, że pozostali pójdą w nasze ślady – dodał.

Jak podkreślili przedstawiciele Deloitte, agencje rządowe często borykają się z niezwykle trudnym zagadnieniem, jakim jest pranie brudnych pieniędzy. Tymczasem międzynarodowe przepisy w żaden sposób nie ułatwiają uzyskiwania informacji z zagranicznych giełd. Reprezentanci firmy wyrazili nadzieję, że współpraca z Chainalysis pomoże w zidentyfikowaniu i ukaraniu podmiotów prowadzących przestępczą działalność. „Nasz zespół będzie zajmował się blockchainem, aktywami cyfrowymi, analityką, tematem przeciwdziałania praniu pieniędzy, polityką Know Your Customer oraz kwestią zgodności z przepisami” – poinformował zespół Chainalysis.

Zobacz też: Czas na rewolucyjne zmiany. Użytkowanie wieczyste przechodzi do historii

Czym zajmuje się Deloitte?

Deloitte Touche Tohmatsu Limited to brytyjska międzynarodowa sieć spółek świadczących usługi doradcze i audytorskie. Jest uważana za jedną z firm księgowych „Wielkiej Czwórki” wraz z EY, KPMG i PwC. FFirma została założona przez Williama Welcha Deloitte w Londynie w 1845 r. i rozszerzyła swoją działalność na Stany Zjednoczone w 1890 r.

W ostatnich dniach przedsiębiorstwo poinformowało o tym, że zamierza zatrudnić ponad 300 osób na stanowiska związane z branżą kryptowalutową. Warto w tym miejscu przypomnieć, że pod koniec lutego br. firma nawiązała współpracę z platformą Web3 Vatom. Jej celem ma być wspólna realizacja projektów opartych na wirtualnej rzeczywistości, organizacja spotkań i szkoleń oraz budowanie zaangażowania społeczności dzięki doświadczeniom w metaverse.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze