Gigant branży kryptowalutowej wchodzi na kolejny europejski rynek

Crypto.com to kolejna firma, która otrzymała zielone światło od banku centralnego Holandii na oferowanie swoich usług w tym kraju.

Podmiot został już zarejestrowany w De Nederlandsche Bank. Wcześniej firma została zbadana pod kątem zgodności z krajowymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Oficjalne rozpoczęcie działalności w Holandii

Usługi Crypto.com były co prawda dostępne w Holandii jeszcze przed dokonaniem przez firmę rejestracji w tym kraju, przedsiębiorstwo działałoby na rynku nielegalnie w przypadku gdyby próbowało reklamować je wśród holenderskich użytkowników.

– Współpraca z organami regulacyjnymi w celu odpowiedzialnego rozwoju branży kryptowalut i blockchain ma dla Crypto.com ogromne znaczenie – powiedział Kris Marszalek, dyrektor generalny firmy. – Zatwierdzenie rejestracji przez De Nederlandsche Bank jest znaczącym kamieniem milowym dla naszej działalności i najnowszym świadectwem naszego zaangażowania w przestrzeganie przepisów. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z DNB i innymi organami regulacyjnymi na całym świecie – dodał.

W rozmowie z serwisem Cointelegraph Tobias Oudejans, rzecznik prasowy De Nederlandsche Bank ds. nadzoru, fintech, kryptowalut, restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji oraz systemów płatności wyjaśnił, że dzięki rejestracji w Holandii zyskało możliwość dostarczanie klientom portfeli kryptowalutowych i przetwarzanie waluty fiducjarnej na giełdach kryptowalut.

Zobacz też: JPMorgan Chase prognozuje rekordowe ceny złota. Kiedy to nastąpi?

Perspektywy dalszego rozwoju

Założone w 2016 roku Crypto.com posiada obecnie ponad 80 milionów klientów na całym świecie. W ostatnim czasie firma otrzymała wiele licencji uprawniających ją do działania na różnych rynkach. W kwietniu 2023 r. firma ogłosiła, że jej oddział uzyskał licencję na obsługę kryptowalut na Bermudach. W następnym miesiącu firma uruchomiła giełdę kryptowalut z siedzibą na Bermudach, o nazwie Coinbase International Exchange, umożliwiając klientom spoza USA handel kontraktami terminowymi na Bitcoin i Ethereum.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze