Stokenizowane akcje Apple, Microsoft i Microstrategy już na parkiecie Binance

Jedna z największych na rynku kryptowalutowych platform giełdowych ogłosiła, że ​​do końca kwietnia wprowadzi do obrotu stokenizowane akcje takich firm, jak Apple, Microsoft i MicroStrategy.

Użytkownicy giełdy będą mogli uzyskać dostęp do tokenów akcji firmy MicroStrategy już od dziś. Tokeny Apple i Microsoft zostaną udostępnione do obrotu na giełdzie odpowiednio 28 i 30 kwietnia.

Binance oferuje nowe produkty

Binance zainicjowała rynek obrotu stokenizowanymi akcjami giełdowymi dużych spółek już na początku tego miesiąca. Pierwszą firmą, której cyfrowymi odpowiednikami akcji można było obracać na parkiecie Binance była Tesla. Co istotne, stokenizowane akcje na Binance dają możliwość fragmentaryzowania udziałów giełdy kryptowalut Coinbase, która 14 kwietnia weszła na Nasdaq.

Wszystkie tokenizowane akcje notowane na Binance są denominowane w stablecoinie Binance USD (BUSD).

Podczas gdy podobne produkty są również oferowane przez FTX, Binance oferuje obrót akcjami bez prowizji. Giełda zapewnia, ze wszystkie tokeny giełdowe są w pełni zabezpieczone odpowiednim portfelem bazowych papierów wartościowych.

Warto odnotować, że tokenami giełdowymi Binance można handlować tylko w godzinach rynkowych obowiązujących w USA.

Kwestie regulacyjne

W kontekście wprowadzenia do obrotu tokenów giełdowych, Binance miała niedawno znaleźć się pod lupą europejskich organów regulacyjnych.

Jak informowaliśmy Was już 22 kwietnia, brytyjska Financial Conduct Authority (FCA) rozpoczęławspółpracę z giełdą w celu ustalenia, czy jej produkt podlega obowiązującym w tym kraju przepisom dotyczącym papierów wartościowych:

„Nie możemy wypowiadać się na temat konkretnego przypadku ze względu na obowiązek zachowania poufności. Zasadniczo jednak obowiązuje zasada: jeśli tokeny są zbywalne, mogą być przedmiotem obrotu na giełdzie kryptowalut i są wyposażone w uprawnienia ekonomiczne, takie jak dywidendy lub rozliczenia gotówkowe, stanowią one papiery wartościowe i podlegają obowiązkowi publikacji prospektu.”

W treści dzisiejszego oświadczenia Binance czytamy, że z możliwości handlu nowymi tokenami Binance wyłączeni są użytkownicy z USA, Turcji i Chin.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze