Nowość w ofercie Binance: trading akcjami w formie tokenów giełdowych. Na pierwszy ogień idzie Tesla.

Wiodąca giełda kryptowalut Binance rozszerzy swoją ofertę o w pełni zabezpieczone tokeny cyfrowe reprezentujące akcje.

Współpracując z niemiecką firmą inwestycyjną i szwajcarską firmą Digital Assets AG, Binance wprowadzi zbywalne tokeny akcji o zerowej prowizji. Każda nowa moneta będzie reprezentować jeden udział w kapitale i będzie w pełni zabezpieczona portfelem depozytowym bazowych papierów wartościowych. Pierwszym takim tokenem będzie Tesla.

Binance wprowadza na rynek tokeny giełdowe

Wiodąca giełda aktywów cyfrowych ogłosiła swój najnowszy pomysł w komunikacie prasowym. Innowacja będzie możliwa dzięki współpracy z platformą tokenizacyjną Digital Assets AG oraz niemiecką licencjonowaną firmą inwestycyjną CM-Equity AG.

Będąc w pełni zabezpieczonym portfelem depozytowym bazowych papierów wartościowych reprezentujących aktywa pozostające do spłaty, „Stock Tokens” od Binance umożliwią posiadaczom uzyskanie zwrotu z akcji bazowych, w tym potencjalnych dywidend.

Zasadniczo oznacza to, że tokeny tego rodzaju reprezentują własność ekonomiczną bazowych aktywów kapitałowych, ale bez konieczności przechowywania fizycznego certyfikatu akcji. Według oświadczenia giełdy, ta opcja obniżyłaby wydatki inwestorów i umożliwiłaby im „większy udział finansowy”.

Tokeny to nie akcje

Tokeny giełdowe nie są akcjami. Będą jednak uprawniać posiadaczy do uzyskania ekspozycji na aktywa bazowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych akcji, nowy produkt Binance można podzielić na części, umożliwiając użytkownikom dostęp do poszczególnych udziałów w „bardziej przystępnych cenach”.

„Tokeny akcji pokazują, w jaki sposób możemy bardziej płynnie zdemokratyzować transfer wartości, zmniejszyć tarcia i koszty związane z dostępnością, bez uszczerbku dla zgodności lub bezpieczeństwa. Łącząc rynki tradycyjne i kryptowalutowe, budujemy kolejny most technologiczny dla bardziej sprzyjającej integracji finansowej przyszłości.” – skomentował CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ).

Binance zaczyna od Tesli

W publikacji przedstawiono również instrument bazowy dla pierwszego tokena giełdowy, który ujrzał światło dzienne na Binance. Są nim akcje Tesli. Minimalna wielkość transakcji to jedna setna tokena giełdowego, reprezentująca ten sam ułamek akcji Tesli.

Wszystkie tokeny będą wyceniane i rozliczane w rodzimym stablecoinie giełdy – Binance USD (BUSD). Jest to regulowany stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim i emitowany przez Paxos Trust Company.

Rozpoczęcie tradingu tokenami stockowymi od Tesli nie jest bynajmniej nieoczekiwane. Gigant pojazdów elektrycznych jest ostatnio jedną z najbardziej pro-kryptowalutowych firm notowanych na giełdzie. Firma Elona Muska kupiła w styczniu tego roku bitcoiny warte 1,5 miliarda dolarów. W marcu rozpoczęto akceptację BTC jako środka płatniczego za towary i usługi firmy.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze