Salda BTC na giełdach spadają do poziomów z 2018 roku

Według danych Glassnode, salda bitcoinów na giełdach spadły do najniższych poziomów od czasu kryptowalutowej zimy, z którą rynek miał do czynienia pod koniec 2018 roku.

Analityk Will Clemente zauważył wczoraj wieczorem, że w ciągu 24 godzin poprzedzających publikację jego obserwacji wystąpiły jeszcze dwa duże odpływy.

„Dzisiaj dwa ogromne odpływy: jeden wart 23 530 BTC dziś rano, a drugi wart 40 181 BTC około pół godziny temu”.

odpływy btc z giełd

Kiedy BTC opuszcza scentralizowane giełdy kryptowalut, jest to zwykle postrzegane jako uwertura wzrostów. Aktywa mogą być przenoszone na przykład do zimnych portfeli lub inwestowane w DeFi. I odwrotnie, gdy na giełdach pojawiają się duże wpływy, jest to uważane za sygnał pro-spadkowy, ponieważ inwestorzy mogą tym samym przygotowywać się do upłynnienia swoich cyfrowych monet.

Jak pokazuje powyższy wykres, w kwietniu i maju wiele BTC zostało przeniesionych na giełdy, odwracając trend na okres praktycznie roku. W kwietniu aktywo osiągnęło swój rekordowy poziom 64 800 USD i od tego czasu na rynkach panowały spadki. Masowy exodus BTC z giełd może sygnalizować kolejny ruch w górę i jednoczesną poprawę nastrojów na rynku.

Wieloryby transferują BTC

Whale Alert wykrył w tym tygodniu prawie 50 transakcji o łącznej wartości 465 000 BTC o wartości aż 18,5 miliarda dolarów.

Bybt i CryptoQuant ujawniły również, że w tym tygodniu odnotowano najwyższy, jednodniowy odpływ monet od co najmniej roku, kiedy to w ciągu 24 godzin giełdy opuściło 57 000 BTC.

Nie jest jasne, do kogo należą te adresy lub dokąd przenoszone są aktywa, ale wzór jest jasny – bitcoiny są przenoszone z adresów należących do giełd.

Prognoza ceny bitcoina

Bitcoin zdołał utrzymać zyski wypracowane w tym tygodniu, handlując w ten piątek na poziomie 39 700 USD. CoinGecko informuje, że od tego samego momentu w ubiegłym tygodniu, kryptowaluta zyskała 22,5%.

W ciągu ostatnich kilku dni BTC trzykrotnie przekraczał psychologiczny poziom oporu 40 000 USD, aczkolwiek nie udało mu się powędrować wyżej. Lark Davis zwrócił uwagę, że bitcoin właśnie zamknął swój dziewiąty dzień z rzędu na zielono, aczkolwiek ostrzegł, że jego zdaniem kolejna świeca na wykresie może przybrać barwę czerwoną.

Powyższe potwierdza również Pentoshi, który uważa, że ​​wkrótce nastąpi odwrócenie:

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze