Nadchodzi odrodzona Terra

22 228

Giełdy nieśmiało zaczynają okazywać wsparcie popierając ideę odrodzenia Terry, powstaje całkiem nowy token – LU.

HitBTC planuje wystawić do notowań zupełnie nowy token LUNA Terra 27 maja, ponieważ oczekuje się, że zawieszony blockchain Terra Classic odrodzi się jako Terra 2.0.

Platformy handlowe Crypto wykazują początkowe oznaki poparcia dla odrodzenia upadłej sieci Terra, wymieniając zupełnie nowy token Terra, również o nazwie LUNA.

Giełda HitBTC ogłosiła w środę na Twitterze, że nowy token sieci Terra, Luna, będzie dostępny na jej platformie 27 maja.

Wiadomość pojawia się w momencie, gdy Terraform Labs przygotowuje się do ponownego uruchomienia swojego protokołu w piątek i zastąpienia starego łańcucha, określanego jako Terra Classic, nowym łańcuchem o nazwie Terra lub Terra 2.0. Nowy łańcuch nie będzie rozwidleniem, ponieważ zostanie utworzony z bloku genesis i nie będzie dzielić historii z Terra Classic, powiedział Terraform Labs w poniedziałek.

Nowy token Terra zostanie nazwany LU, zastępując stary token o nazwie Luna Classic (LUNC).

Jak wcześniej informowaliśmy, dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, zaproponował utworzenie nowej sieci Terra bez algorytmicznego stablecoina TerraUSD (UST) Terra w połowie maja, sugerując sprzedaż tokenu LUNA wśród uczestników i posiadaczy LUNC, posiadaczy UST i twórców aplikacji Terra Classic.

Propozycja natychmiast uzyskała poparcie społeczności, a 91% walidatorów Terra głosowało za „odrodzeniem” Terra na dzień 18 maja. W momencie pisania tego tekstu ankieta społeczności wciąż trwa, a około 67% głosujących popiera Terrę – odrodzenie jako Terra 2.0.

Odrodzenie Terra nastąpiło po tym, jak Terraform Labs wstrzymało blockchain Terra 12 maja po ogromnej awarii sieci, gdy token Luna spadł do 99%, a UST stracił wartość 1:1 w stosunku do dolara amerykańskiego.

HitBTC najwyraźniej nie jest jedyną giełdą, która zamierza współpracować z Terraform Labs po upadku UST i LUNA. Po udanym głosowaniu na odrodzenie Terra, giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że ​​będzie „ściśle współpracować z zespołem Terra nad planem naprawczym”, aby pomóc poszkodowanym użytkownikom Binance.

Coinbase ogłosił niedawno, że w piątek usunie token Wrapped Luna (WLUNA), token Ethereum reprezentujący LUNĘ. Coinbase Cloud, ramię infrastruktury Coinbase, ogłosiło w piątek, 20 maja, zawieszenie wsparcia dla Terra i wszystkich potencjalnych sieci Terra w najbliższej przyszłości.

W środę dyrektor generalny Terraform Labs zaprzeczył doniesieniom, że był w kontakcie z głównymi południowokoreańskimi giełdami kryptograficznymi, prosząc je o wymienienie nowego tokena Luna.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze