W najbliższych dniach to giełda zdecyduje o losie Bitcoina

8 812

Śpiączka cenowa Bitcoina jest „wezwaniem do rajdu”.

Cena BTC jeszcze nie zdecydowała o celu a kurs największej kryptowaluty porusza się wokół okrągłego poziomu 30 000 $SD.

Bitcoin (BTC) pozostawał w ostatnich dniach przyklejony do 30 000 USD pomimo wyraźnego wzrostu indeksów w USA w poniedziałek.

Czy Bitcoin przygotowuje się do „prawdziwego wybicia”?

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD utrzymuje się w wąskim przedziale handlowym od kilku dni.

Para zamknęła tydzień ósmą cotygodniową czerwoną świecą z rzędu, co stało się niedźwiedzim rekordem przy braku ogólnej trajektorii cen.

W obliczu konsensusu, że dno makro jeszcze się nie pojawiło, bycze prognozy cen BTC były nieliczne w ostatnich dniach.

Jednak w przypadku zasobów monitorowania w łańcuchu wskaźników materiałowych pojawiły się oznaki tego, że uczestnicy rynku przygotowują się na wzrost, zanim nastąpi kapitulacja.

„TA wygląda dobrze, rynek wzywa do rajdu, a wskaźniki wskazują na długie pozycje, ale to nie znaczy, że musi się to wydarzyć tak, jak myślisz”, napisał na Twitterze.


„FireCharts pokazuje pierwszy opór ~ 30,7 tys. USD i znacznie poważniejszy przy ~ 32 tys. $. BTC może wahać się przed prawdziwym wybiciem.”

Załączony wykres określił poziomy kupna i sprzedaży w księdze zamówień największej giełdy kryptowalutowej Binance.

W poprzednim poście przyznano, że twórca Material Scientist nie wierzy, że Bitcoin osiągnął jeszcze dno, podczas gdy wskazówki techniczne wciąż wskazują na nadchodzące wzrosty.

Poparciem dla byczej tezy było zamknięcie tygodniowego wykresu, który, jak zauważył popularny trader i analityk Rekt Capital, dostarczył zachęcającej formacji.

Z kolei polski komentator rynku kryptowalutowego Dawid Muszyński napisał:

DXY przedłuża tendencję spadkową

Warunki makroekonomiczne były napędzane przez sygnały ze Stanów Zjednoczonych, a plan złagodzenia ceł handlowych prezydenta Joe Bidena w Chinach pobudził rynki przed otwarciem.

W momencie pisania tego tekstu indeks S&P 500 wzrósł o 1,86 %, podczas gdy Nasdaq 100 również uniknął dalszych strat.

W ramach dalszego wzrostu dla ryzykownych aktywów, siła dolara amerykańskiego również nadal spadała, a indeks dolara amerykańskiego (DXY) cofał się dalej od swoich dwudziestoletnich maksimów.

„Odchylenie DXY ciągnie się dalej w dół. Oczekiwane są niższe poziomy, chyba że będzie powrót do poziomu 104” – skomentował komentator Johal Miles.

Tymczasem analityk Kevin Svenson powiedział, że to akcje będą decydować o dalszym rozwoju BTC/USD.

„BTC jest na 1-2 dni od dostarczenia nam fajerwerków” – napisał na Twitterze.


„Którą drogą to pójdzie? … Giełda zadecyduje o losie Bitcoina”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze