Hack KuCoin nie zabije kursu ETH? | Więcej prywatności na DEX-ach

1 679

Włamanie na giełdę KuCoin zaskutkowało, jak do tej pory, stratami w wymiarze blisko 200 milionów dolarów. Mimo wszystko inwestorzy zdają się nie martwić zbytnio o to,że incydent wpłynie znacząco na wycenę kryptowaluty.

Obserwatorzy hacku KuCoin nie obawiają się o ETH

Nieznany haker stojący za włamaniem do KuCoin miałby rzekomo upłynniać skradzione tokeny ERC-20 na Uniswap. Chociaż sprzedaż tokenów na zdecentralizowanej giełdzie opartej na Ethereum umożliwia hakerowi uzyskanie ETH, nie oznacza to bynajmniej, że zostały one „wyprane”.

Jak wiemy, wszystkie transakcje dokonane w sieci blockchain Ethereum można śledzić za pomocą eksploratorów łańcucha bloków. Oznacza to, rzecz jasna, że nawet jeśli ktoś zamieni tokeny na Ether, skradzione kwoty nadal pozostawiają ślady. W związku z tym giełdy będą najprawdopodobniej zawieszać jakiekolwiek adresy giełdowe, które staną się powiązane z hackiem.

Próba upłynnienia skradzionych środków natychmiast po hacku jest co najmniej ryzykowna…

Próba sprzedaży śledzonych środków wartych dziesiątki milionów dolarów natychmiast po włamaniu na giełdę to duże ryzyko. Wszystkie główne giełdy są w pogotowiu. iw tym konkretnym przypadku Tether (USDT) zamroził środki związane z włamaniem do KuCoin.

Dyrektor techniczny Bitfinex i Tether, Paolo Ardoino, powiedział, że Tether zamroził 33 miliony dolarów USDT. Ardoino podkreślił, że w tym kontekście istnieją surowe wytyczne, których należy przestrzegać:

Tether może zdecydować o zamrożeniu funduszy w 2 sytuacjach: – na skutek żądania organów ścigania / organu regulacyjnego – środki są wysyłane na adresy, których nie można odzyskać (całkowicie według własnego uznania). Ta ka możliwość nie upoważnia użytkowników kryptowalut do udziału w głupich oszustwach lub po prostu bycia mniej czujnym.”

Haker sprzedał tokeny ERC-20, aby uzyskać ETH, ale transakcje i adresy Ethereum można prześledzić za pomocą Etherscan.

Jako, że duże, zdecentralizowane giełdy nie mają rozwiązań w zakresie prywatności, tokeny ERC-20 pozostawiłyby ślady dla kolejnych podmiotów. Z tego powodu wielu analityków nie martwi się, że ruch i sprzedaż rynkowa tokenów Ether wywrze presję na cenę ETH.

Czy Uniswap stanie się preferowanym miejscem przechowywania skradzionych monet?

Według Ardoino sprzedaż skradzionych tokenów ERC-20 na zdecentralizowanej giełdzie, takiej jak Uniswap, może nieść ze sobą dość ciekawe konsekwencje…

Zasugerował, że w przyszłości zdecentralizowane giełdy będą wdrażać rozwiązania zapewniające prywatność, takie jak poufne transakcje:

„Może to mieć interesujące konsekwencje. Podczas gdy patrzymy na pranie środków, gdy dzieje się to na przejrzystym DEX, pojawia się kilka uwag: Czy dostawcy płynności zostaną „skażeni”? Prywatność jest kluczowa, prawdopodobnie następny DEX powinien wykorzystywać poufne transakcje. ”

Komentarze