Giełda LocalBitcoins zablokowana w Rosji

860

LocalBitcoins zablokowane w Rosji

LocalBitcoins, główna giełda kryptowalut do handlu typu peer-to-peer, została zablokowana w Rosji. Platforma nie jest już dostępna bez użycia dodatkowych narzędzi, takich jak VPN.

LocalBitcoins.net jest oficjalnie na czarnej liście w Rosji, ponieważ lokalny regulator telekomunikacyjny Roskomnadzor umieścił adres URL w rejestrze platform rozpowszechniających zabronione informacje. Według oficjalnych danych, strona internetowa została umieszczona na czarnej liście 21 lipca, na mocy orzeczenia Sądu Miejskiego im. Jedżskiego w obwodzie Archangielskim.

Główna witryna giełdy

Powód?

Nie jest na razie jasne, kiedy dokładnie Roskomnadzor ograniczył dostęp do witryny LocalBitcoins. Niektóre lokalne raporty twierdzą, że użytkownicy giełdy LocalBitcoins w Rosji zaczęli mieć trudności z dostępem do strony pod koniec września 2020 r.

LocalBitcoins nie opublikowało oficjalnego oświadczenia dotyczącego zablokowania swojej strony internetowej w Rosji. Kierownictwo firmy nie odpowiedziało na zapytania mediów kryptowalutowych z całego świata.

Spore straty

Ponieważ LocalBitcoins znajduje się obecnie na czarnej liście w Rosji, firma ryzykuje utratę jednego ze swoich głównych rynków. W czerwcu 2020 r. Kierownictwo giełdyogłosiło, że Rosja była największym rynkiem obrotów na platformie w kwietniu i maju 2020 r.

Oprócz obsługi dużych ilości operacji kryptograficznych pochodzących z Rosji, fińska giełda kryptowalut została oskarżona o to, że jest głównym celem osób chcących wyprać pieniądze. Według raportu CipherTrace, LocalBitcoins otrzymało ponad 99% funduszy przestępczych wśród fińskich giełd w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2020 roku. Jukka Blomberg, dyrektor ds. Marketingu w LocalBitcoins, stwierdził następnie, że transakcje związane z darknetem na platformie spadły o 70% w 2020 roku. .

Binance na czarnej liście

Roskomnadzor niedawno umieścił na czarnej liście witrynę Binance, największą na świecie giełdę kryptowalut. Binance oficjalnie ogłosiło tę wiadomość 24 września, stwierdzając, że strona została umieszczona na czarnej liście z powodu dystrybucji danych związanych z nabywaniem walut cyfrowych, takich jak Bitcoin. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj:

Finansowy Krytyk

Komentarze