Coinbase umieszcza wiadomość w blockchainie Bitcoina w dniu premiery notowań na Nasdaq

Giełda Coinbase uwieczniła premierę publicznego notowania swoich akcji poprzez umieszczenie wiadomości w łańcuchu bloków sieci Bitcoin. Komunikat jest wymownym echem przekazu stworzonego przez Satoshiego Nakamoto, który pojawił się na blockchainie króla kryptowalut w 2009 roku.

Składając hołd Satoshiemu Nakamoto i jego przesłaniu osadzonemu w bloku Bitcoin Genesis w 2009 roku, Coinbase zrobiła dzisiaj to samo. W dniu, w którym firma ma stać się spółką notowaną na giełdzie, poprosiła pulę wydobywczą bitcoina o umieszczenie notatki w łańcuchu bloków Bitcoin w odniesieniu do uruchomienia ostatniego bodźca stymulacyjnego ogłoszonego przez prezydenta USA – Joe Bidena.

Wraz z pojawieniem sie bloku Genesis pierwszej w historii kryptowaluty w styczniu 2009 roku, anonimowy twórca umieścił w nim następujący komunikat odnoszący się do ówczesnego kryzysu finansowego:

“The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks.”

Ponad dwanaście lat później Coinbase podążyło za przykładem twórcy Bitcoina. Giełda ogłosiła, że ​​poprosiła pulę wydobywczą F2pool o zakodowanie następującego tekstu:

“TNYTimes 10/Mar/2021 House Gives Final Approval to Biden’s $1.9T Pandemic Relief Bill.” 

Podobieństwa między tymi dwiema wiadomościami są oczywiste. Obydwie odnoszą się do zmagań gospodarczych w 2009 i 2021 roku, na czele których stał wspomniany kryzys bankowy i ten obecny – wywołany przez COVID-19.

Mówiąc dokładniej, obydwa przesłania dotyczą nieco kontrowersyjnych środków podejmowanych przez rządy w walce z konsekwencjami poszczególnych kryzysów. Notatka Coinbase cytuje artykuł opublikowany przez New York Times, w którym nakreślono kształt najnowszego pakietu stymulacyjnego, mającego na celu złagodzenie finansowych skutków pandemii. Największa giełda kryptowalut w USA właśnie dziś zdecydowała się na uwiecznienie tego wydarzenia na blockchainie Bitcoina.

Może Cię zainteresować:

Komentarze