CEO Kraken broni swojej giełdy po flash crashu ETH

3 614

„Proszę nie handlować dźwignią finansową, jeśli nie jesteś świadomy ryzyka”.

Tyle właśnie powiedział Jesse Powell z Krakena do jednego z użytkowników, który zdenerwował się po znacznym spadku kursu ETH / USD gna Krakenie. W poniedziałek, gdy rynki kryptowalut spadły, cena ETH na Kraken doleciała do 700 USD. Jak wcześniej informowaliśmy, najniższy poziom Coinbase dla ETH w tym czasie wynosił nieco ponad 1500 USD.

Niedługo potem Jesse Powell opublikował na Twitterze wyjaśnienia, w myśl których flash crash na rynku ETH był spowodowany ekstremalną sprzedażą, a nie awarią silnika handlowego giełdy.

„Jesteśmy w trakcie dochodzenia” wyznał Powell Bloomberg News. „Wydaje się, że nie ma żadnych dowodów na awarię silnika giełdy. Wygląda na to, że transakcje są przetwarzane dokładnie”.

Odpowiedź na pytania dotyczące usterki silnika Krakena nastąpiła po komentarzu analityka danych Coin Metrics Kevina Lu.

W jednej z dyskusji na Twitterze Powell był bardziej dosadny, pytając: „Jak definiujesz słowo „uczciwy”? System działał zgodnie z przeznaczeniem. Wszyscy znali zasady z góry. O co więcej można prosić?”

Rzeczywiście, zgodnie z dostępnymi danymi rynkowymi, niedawny wzrost zmienności wpłynął na wielu inwestorów. Ponieważ na wtorkowej sesji giełdowej bitcoin spadł poniżej 48000 USD, doszło do likwidacji pozycji o wartości blisko 6 miliardów USD.

Jeśli jeszcze nie wiesz, co się stało, czyli flash crash ethereum do 700 USD na giełdzie Kraken

Platforma tradingowa giełdy odnotowała wczoraj zdarzenie, które wielu przyprawiło z pewnością o przyspieszone bicie serca. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta, przeszła flash crash.

W ciągu jednej, godzinnej świecy, cena ETH spadła do 700 USD – to ogromny spadek o 63% w stosunku do dziennego szczytu na giełdzie. Wolumen tej godzinowej świecy był również znaczny. Od jej otwarcie do zamknięcia przez ręce traderów przeszło łącznie 75 500 ETH o wartości około 131,5 miliona dolarów.

cena eth
źródło: Kraken

Przeczytaj również:

Komentarze