Była sobie giełda… | Tokeneo Market zostanie sprzedane

4 786

Polska giełda kryptowalut o nazwie Tokeneo poinformowała swoich klientów, że na skutek pewnych okoliczności zmuszona została do tymczasowego zawieszenia działalności.

Mail z informacją o działaniach podjętych przez giełdę Tokeneo Market został rozesłany do jej użytkowników już w piątek wieczorem. Mowa jest w nim o tym, że władze giełdy zdecydowały się na „tymczasowe zawieszenie działalności operacyjnej serwisu Tokeneo Market”.

tokeneo
treść maila, który Tokeneo rozesłało do swoich klientów

Tokeneo zostanie sprzedane

Opisana wyżej sytuacja doczekała się wyjaśnień ze strony prezesa giełdy, Tomasza Rozmusa. Zostały one przedstawione podczas kilkudziesięciominutowego nagrania na facebookowym profilu Tokeneo Polska.

W czasie swojego wystąpienia prezes poinformował, że głównym problemem giełdy było to, że banki masowo wypowiedziały Tokeneo umowy o prowadzenie rachunków.

Rozmus powiedział:

„Jesteśmy zmuszeni do zawieszenia działalności, nie możemy więcej finansować projektu Tokeneo dlatego, że po prostu zabrakło nam pieniędzy na działalność operacyjną”.

Wszystko wskazuje zatem na to, że informacja o „tymczasowym” wstrzymaniu działalności podana przez giełdę w piątek była komunikatem „na przeczekanie”. Teraz giełda ma zostać wystawiona na sprzedaż w kwocie opiewającej na 2,5 miliona złotych.

Czy użytkownicy odzyskają swoje środki?

Tomasz Rozmus zapewnił, że wszyscy, którzy na Tokeneo posiadali jakiekolwiek środki, mogą zwrócić się z żądaniem ich wypłaty korzystając z procedury reklamacji. Uczynić to można za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając maila na [email protected]

Może Cię zainteresować:

Komentarze