Bitfinex „bez prądu” | Po 5 godzinach awarii giełda wznawia działanie

Giełda Bitfinex wyłączyła wczoraj dostęp do swojej platformy na pięć godzin po tym, jak kilku użytkowników doniosło o „problemach z saldami” na kontach.

Dyrektor generalny firmy, Paolo Ardoino, poinformował wczoraj na Twitterze, że dla bezpieczeństwa wszystkich klientów handel na platformie został wstrzymany. Doszło do tego ok. godziny 22:25 naszego czasu. Od tego czasu zespół Bitfinex badał przyczynę usterki.

„Dla bezpieczeństwa wszystkich klientów Bitfinex zdecydowaliśmy się wyłączyć platformę, zbadać, naprawić i przywrócić usługi” – napisał Ardoino. Handel wznowiono 13 sierpnia o godzinie 03:46.

Odpływ traderów na inne giełdy

Natychmiast po ogłoszeniu wyłączenia możliwości handlu na Bitfinex, wielu traderów spieszyło z informacją, że zamierzają zmienić platformę.

Nie mogę już tego znieść” – napisał kerns_boisrond na Twitterze. „Opuszczam tę giełdę na dobre”.

Bitfinex miał więcej niż kilka nieplanowanych przestojów, jak zresztą większość giełd. Jeszcze w lutym 2019 roku miała miejsce sytuacja, kiedy podczas wyłączenia możliwości handlu na Bitfinex, ceny kryptowalut rosły.

Bitfinex poinformował, że fundusze wszystkich użytkowników są bezpieczne. Wielu z nich stwierdziło jednak, że oczekuje, że giełda zrekompensuje im wszelkie potencjalne straty.

Abdulrazzaq1213 żądał na przykład co najmniej 1 Bitcoina (BTC) rekompensaty, czyli ok. 1 541 USD na chwilę, kiedy miała miejsca „awaria” giełdy.

Użytkownik Qoserister napisał, że jego 12 ETH przepadło na dobre. DW swoim komentarzu dodał, że giełda Bitfinex jest zawodna.


Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze