Gdzie szukać okazji na airdropy DeFi?

7 296

Airdropy DeFi wzbogaciły w ciągu ostatniego roku wielu entuzjastów kryptowalut. Gdzie szukać informacji na temat potencjalnych okazji?

Airdrop Uniswap w wymiarze 400 tokenów UNI, które można było odebrać pod każdym adresem, który kiedykolwiek wywołał kontrakty Uniswap V1 lub V2, jest obecnie wart 10 800 USD. Airdrop governance tokena dYdX sprawił, że niektórzy cierpliwi farmerzy airdropów stali się natychmiastowymi milionerami.

Dlaczego projekty DeFi organizują airdropy?

W przeciwieństwie do podmiotów działających w oparciu o Web 2.0, aplikacje Web 3.0 budowane są na fundamencie społeczności i kultury open source. Projekty mogą chcieć zgromadzić społeczność zrzeszonych interesariuszy, przy jednoczesnym zwiększeniu zainteresowania ze strony mediów.

Taka zakrojona na szeroką skalę dystrybucja tokenów jest dobra dla projektu, ponieważ zyskuje on armię zmotywowanych użytkowników, którzy mogą powiedzieć o nim dobre słowo. Co więcej, szersza dystrybucja tokenów jest uważana za bardziej sprawiedliwą, co jest kluczowym kryterium dla notowań giełdowych danego tokena.

Jeśli przegapiłeś poprzednie, głośne dropy, nie martw się. Nowe okazje w tym zakresie nie przestają i zapewne nie przestaną się pojawiać. Jedna uwaga: dropy od nowych projektów nie są gwarantowane i w dużej mierze otacza je płaszczyk spekulacji. Ludzie zastanawiają się, które projekty mogą dokonać airdropu. Kolejnym czynnikiem stają się kryteria zrzutu.

Przykładowo, niektóre projekty są przesyłane do użytkowników protokołu, niezależnie od kwot transakcji, które zostały przeprowadzone na ich kontach. Dropy innych projektów trafiają do użytkowników, którzy przez pewien czas spełniają określone kryteria ilościowe. Niektóre projekty mogą zrzucać tokeny tym użytkownikom, którzy biorą udział w projektach governance w ramach innych protokołów.

Potencjalne airdropy w DeFillama

DeFiLlama ma nową podstronę, na której poszukujący takich okazji mogą zidentyfikować potencjalne dropy. Znajdziesz tam projekty, które nie wprowadziły jeszcze natywnego tokena, co czyni je dobrymi kandydatami do potencjalnego airdropu.

Przejdź do DeFiLlama.

W panelu bocznym kliknij opcję „Airdrops”.

airdrop

Twoim oczom ukaże się lista projektów, które możesz sortować po nazwie, całkowitej zablokowanej wartości (TVL), rodzaju blockchaina itp.:

airdropy

Kliknięcie na nazwę projektu wyświetli szczegóły protokołu. Z tego poziomu możesz przejść bezpośrednio na stronę projektu.

Jeśli Twoją pasją jest farmienie airdropów, warto rozważyć zainicjowanie aktywności w ramach projektów z listy i czekać, aż drop zaparkuje na Twoim adresie. Powodzenia!

Może Cię zainteresować:

Komentarze