Francja chce zostać hubem kryptowalutowym Europy – Circle pierwszym klientem

Francja chce zostać hubem kryptowalutowym Europy – Circle pierwszym klientem

Circle, firma odpowiedzialna za emisję stablecoinów USD Coin (USDC) i Euro Coin (EUROC), ogłosiła, że zamierza rozszerzyć swoją działalność na Francję. Złożyła wniosek o uzyskanie statusu licencjonowanej instytucji pieniądza elektronicznego i zarejestrowanej usługi zasobów cyfrowych. Dostawca (DASP) podlega surowym przepisom finansowym kraju.

Jeśli Circle uda się uzyskać pełną zgodę Autorité des Marchés Financiers (AMF), stanie się pierwszą firmą, która otrzyma pełną autoryzację zgodnie z przepisami DASP.

Ruch ten jest realizowany w ramach trwających wysiłków Circle zmierzających do rozszerzenia działalności w Europie, które rozpoczęły się wraz z uruchomieniem EUROC. Circle chce teraz ustanowić Francję jako swoją główną bazę operacyjną w Europie. Rejestracja w AMF umożliwi firmie oferowanie pakietu produktów i usług klientom w regionie przy zachowaniu pełnej zgodności z lokalnymi przepisami.

Po uzyskaniu pozwolenia jako instytucja Prestataire de service sur actifs numériques (PSAN), Circle będzie mogło założyć EUROC , który jest w pełni zabezpieczony rezerwami, i rozpocząć proces umożliwiający EUROC przekształcenie waluty cyfrowej w pełnowartościowy pieniądz elektroniczny.

„Cieszymy się, że dzięki tej aplikacji możemy przyspieszyć naszą europejską strategię rozwoju” — powiedział Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny Circle.

„Rejestracja DASP zapewnia wstępną ścieżkę do wspierania rozsądnych innowacji w zakresie zasobów cyfrowych. Zamierzamy stać się jedną z pierwszych firm, które uzyskały pełną autoryzację w ramach wzmocnionego systemu licencyjnego PSAN i mamy nadzieję, że nasze plany rozwoju dla tego kraju wzmocnią jego pozycję jako globalnego centrum innowacji”.

Chociaż nie ma formalnych wskazówek, czy aplikacja odniesie sukces, istnieje duża szansa, że ostatecznie zostanie zatwierdzona, ponieważ kraj ten ogłosił swoje zamiary zostania hubem kryptograficznym dla Europy.

„Ta decyzja w pełni potwierdza ambicje Francji, aby stać się centrum technologii Web3” — powiedział Jean-Noël Barrot, minister delegowany w Ministerstwie Gospodarki, Finansów oraz Suwerenności Przemysłowej i Cyfrowej, odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację.

„Wybór Circle to jeden ważniejszy dowód na to, że środki polityczne rządu francuskiego mające na celu wspieranie wzrostu innowacyjnego sektora kryptoaktywów, zaprojektowanego tak, aby był solidny i bezpieczny, w pełni się opłaca. Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek przekonani, że Francja ma wszystkie atuty, aby stać się globalnym punkt odniesienia dla innowacji opartych na technologii blockchain i gospodarki cyfrowej”.

Przeczytaj także : Tajwan ustanawia oficjalnego regulatora rynku kryptograficznego – konkurencja Hongkongu wymusza szybkie decyzje

Circle jest obecnie licencjonowanym podmiotem przekazującym pieniądze w 48 jurysdykcjach w Stanach Zjednoczonych i zasadniczo posiada licencję posiadacza licencji głównych instytucji płatniczych w Singapurze. Obecnie chce stać się regulowanym podmiotem w Europie, który oferuje w pełni zarezerwowane waluty cyfrowe z fiducjarnym wsparciem, które mogą pomóc w promowaniu włączenia finansowego i wzmocnieniu pozycji firm poprzez integrację opłacalnych płatności globalnych.

Ten krok w kierunku ekspansji nastąpił po tym, jak Circle był w stanie z powodzeniem poradzić sobie z krótką utratą powiązania kursu do dolara przez jego stablecoina USDC w związku z upadkiem Silicon Valley Bank (SVB) w USA. Jest to drugi co do wielkości stablecoin, a jego niewypłacalność zagroziła wiarygodności twierdzeń Circle, że USDC był w pełni zabezoieczony.

To skłoniło wielu posiadaczy USDC do rozpoczęcia wymiany tokena na inne tokeny lub monety typu stablecoin z obawy, że USDC upadnie w podobny sposób, jak TerraUSD (UST) w maju 2022 r. USDC osiągnął najniższy poziom 0,90 USD 11 marca, ale był w stanie odzyskać swój kurs do 13 marca po tym, jak wkroczył rząd USA i zagwarantował wszystkie depozyty SVB.

Pojawiły się również doniesienia, że partner Circle w emisji USDC, giełda kryptowalut Coinbase, również zaoferował Circle kredyt w wysokości 3 miliardów dolarów, mający na celu zagwarantowanie płynności USDC, zanim rząd zablokuje depozyty bankowe.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze