Forbes | Najbogatsi przed 30-stką a kryptowaluty

5 931

Forbes opublikował zestawienie 30 under 30 na 2021 r. To coroczna lista najbardziej dochodowych i wpływowych amerykańskich przedsiębiorców urodzonych po 1990 roku. Okazuje się, że w ich gronie pojawia się coraz więcej osób związanych z branżą kryptowalut…

Na liście znalazło się 10 osobistości ze świata krypto:

Soona Amhaz (Volt Capital); Sam Bankman-Fried (FTX); Joey Krug (Augur); Alexander Liegl (Layer1 Technologies); Jack Mallers (Zap Solutions); Flori Marquez (BlockFi); Charlie Noyes (Paradigm); Brian Tubergen (CoinList); Amiti Uttarwar (deweloper Bitcoin Core) oraz Athanasios Karachotzitis, Jeong Woo Park i Andrew Yang (Authenticiti).

Chociaż wiele osób na liście twierdzi, że to nie ma znaczenia, bo sukces był wysiłkiem zespołów osób. Decrypt zapytał czwórkę wyróżnionych, co to dla nich naprawdę oznacza:

Flori Marquez, współzałożycielka BlockFi

Flori Marquez to współzałożycielka BlockFi, córka Argentyńczyków, którzy emigrowali ze swojego kraju jeszcze w latach 80. Gdy gospodarka pogrążyła się w hiperinflacji, Marquez rozważała wykonanie kroku naprzód, który odcisnąłby piętno na Ameryce.

forbes flori marquez
źródło: BlockFI

„To wyraz uznania”, powiedziała o wyróżnieniu od Forbes, „i reklama naszych produktów”.

Marquez ma 29 lat. Była współzałożycielem BlockFi w 2017, ale naprawdę pojawiła się na scenie kryptowalut dopiero w zeszłym roku, kiedy BlockFi zaczęło oferować użytkownikom kryptowalut jeszcze większą ekspozycję na Bitcoin i Ethereum.

Joey Krug, współzałożyciel Augur

25-letni Joey Krug powiedział, że nie miał pojęcia, że jego osoba jest brana pod uwagę przez Forbes. W przeciwieństwie do swoich rywali nie dokonał formalnego zgłoszenia. Dziennikarz Forbesa, Michael Del Castillo, dołączył go do konkursu po tym, jak w lipcu napisał profil na temat Kruga. Krug odkrył swój sukces dopiero w toku scrollowania Twittera.

forbes joey krug
źródło: tutaj

„To jest spoko; to chyba ekscytujące – miał wzruszyć ramionami Krug. „Ale najciekawszą częścią jest codzienne robienie tego typu rzeczy”.

Ten „rodzaj rzeczy” odnosi się do wielu spraw. Krug jest współzałożycielem Augur, platformy dla rynków bukmacherskich zbudowanej na blockchainie Ethereum. Pełni funkcję Dyrektora ds. Inwestycji w Pantera Capital i rolę doradcy, inwestora lub dewelopera w kilku innych projektach.

„To nie jest takie ważne w wielkim planie” – powiedział Krug o wyróżnieniu ze strony Forbesa. „Wspaniale jest być tego częścią. Ale nie chodzi o to, że chciałbym tego użyć dla osobistych korzyści lub czegoś w tym rodzaju ”.

Brian Tubergen, współzałożyciel Coinlist

Brian Tubergen, założyciel platformy CoinList, ma prawie 29 lat i znalazł się na liście w ostatnim roku kwalifikacji.

forbes brian tubergen
źródło: tutaj

Patrzył, jak ludzie wokół niego wygrywali w minionych latach. Jego partner, Andy Bromberg, w 2016 r. znalazł się na liście w kontekście aplikacji do analizy wiadomości politycznych, Sidewire. Wyróżnienie zdobyło też dwóch bliskich przyjaciół Tubergena. Nader Al-Naji, został uhonorowany w 2019 roku za stworzenie Basis, (obecnie nieistniejącej) firmy oferującej stablecoin, która zebrała 133 miliony dolarów ze sprzedaży tokenów. Drugim wyróżnionym był Alex Pack, współzałożyciel kryptowalutowego funduszu VC Dragonfly Capital.

Teraz, gdy nadeszła jego kolej, Tubergen powiedział, że czuje się „trochę jak celebryta”.

„Z pewnością moi przyjaciele spoza społeczności technicznej wydają się uważać, że to jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy na świecie” – powiedział Tubergen.

„Jestem pewien, że jutro minie” – dodał. Jako Chief Product Officer w CoinList, platformie pozyskiwania funduszy dla firm kryptograficznych, może pomagać w tworzeniu kolejnego pokolenia 30 najbardziej wpływowych przedsiębiorców poniżej 30 roku życia. „Musimy dalej pracować” – skomentował.

Sam Bankman-Fried, założyciel FTX

Sam Bankman-Fried forbes
źródło: tutaj

Sam Bankman-Fried, 28 lat, założyciel giełdy krypto-pochodnych FTX, powiedział, że wiadomość od Forbesa dotarła do niego, gdy był na spotkaniu marketingowym.

Przedsiębiorca nieformalnie znany jako SBF powiedział, że poczuł ulgę i podekscytowanie. Ale to zniechęcające, powiedział. Pochwały dodają dodatkową warstwę poczucia odpowiedzialności w jego pracy, gdzie buduje systemy, w które ludzie zainwestowali „dużo czasu, życia i pieniędzy”.

„Myślę, że to wyróżnienie nie zmienia zbytnio tego uczucia” – powiedział.

Mimo to SBF docenia, że został zauważony za pracę, którą wykonał – zarówno w FTX, jak i jako dyrektor generalny firmy Alameda Research, oferującej kompleksowe usługi w zakresie handlu kryptowalutami. „Te rzeczy starają się przynajmniej być odbiciem tego, co zrobiłeś” – skomentował. Czy uważa, że ​​wyróżnienie Forbesa odzwierciedla jego osiągnięcia? „Myślę, że czułbym się o wiele bardziej dziwnie, gdyby tak się nie stało”.

opracowano na podstawie: źródło

Komentarze