Filipiny na szczycie – wyniki raportu o metaverse

Filipiny znalazły się na szczycie listy, jeśli chodzi o zainteresowanie metaverse i są domem dla największej liczby graczy Web 3.0.

Według nowych badań przeprowadzonych przez Coin Kickoff, Filipiny są najbardziej zainteresowane metaverse. W badaniu przeanalizowano wyszukiwania w Google ze 193 różnych krajów. Kraj zarejestrował 2421 wyszukiwań w Google na 1000 osób.

Filipiny najbardziej zainteresowane metaverse

Ankieta pokazuje, że ​​89% profesjonalistów jest otwartych na wykorzystanie Metaverse w celu poprawy swojej produktywności, a prawie połowa uważa, że ​​przyczyni się to do stworzenia szczęśliwszego środowiska pracy.

Ponadto Global Digital Report 2023 wykazał, że 95,8% filipińskich internautów w wieku 16-64 lat korzystało z metaverse. Według tych danych Filipiny mają największą populację użytkowników na świecie.

Wyniki ankiety są nieco nieoczekiwane, biorąc pod uwagę dużą liczbę graczy, którzy ponieśli straty podczas szaleństwa gier P2E w latach 2021-2022. Ponadto Axie Infinity, produkt firmy Sky Mavis Inc., wygenerował aż 35% swojego ruchu z Filipin.

źródło: CoinKickoff

Filipiny korzystają z metaverse, ale mają z nim kłopot

W raportach zauważono również, że większość z 2,5 miliona aktywnych użytkowników dziennie pochodziła z Filipin. Ale zamiast zapewniać dodatkowe źródło dochodu, metaverse stało się powodem długów dla wielu filipińskich użytkowników.

Ponadto w marcu ubiegłego roku Axie Infinity był jednym z wielu projektów kryptowalut wykorzystywanych przez hakerów.

Hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości 620 milionów dolarów z kanału, którego platforma Axie Infiniti używała do wymiany aktywów między różnymi łańcuchami bloków. Była to ogromna strata dla wielu interesariuszy projektu na wielu poziomach.

W Wietnamie bardziej kochają metaverse

Źródło: CoinKickoff

Wietnam jest również jednym z najbardziej korzystnych miejsc docelowych dla Metaverse. W 56,8% swoich tweetów na Twitterze dotyczących świata wirtualnego Wietnamczycy wyrażają najbardziej przychylne opinie na temat metaverse. Z kolei obywatele Irlandii mają najwięcej wątpliwości co do metaverse, a 14,4% tweetów go krytykuje.

A gdzie Polska?

Jeśli chodzi o Polskę, raport donosi, że na 1000 użytkowników, aż 930 wyszukiwań dotyczyło metaverse. Jest to również spora liczba, dająca 14 miejsce na liście 193 krajów.

Grafiki w artykule pochodzą ze strony: https://coinkickoff.com/meta-verdict/

Komentarze