Metahood ma 3 mln USD na rozwój rynku nieruchomości

Metahood tworzy platformę do kupowania i sprzedawania wirtualnych nieruchomości. Właśnie zebrał 3 miliony dolarów na rozwój rynku nieruchomości w Metaverse.

Powstanie metawszechświata osiągnęło swój szczyt na początku ubiegłego roku, ale jeśli Internet przyszłości ma stać się miejscem, w którym masy będą posiadać cyfrową własność i zakładać firmy, to będą potrzebować platformy do sprzedaży nieruchomości stworzonej dla więcej niż tylko kupowania i sprzedawania.

Metahood zaliczył udane finansowanie początkowe

To właśnie buduje Metahood, który zabezpieczył fundusze początkowe, aby urzeczywistnić swoją wizję. Startup ogłosił, że zebrał 3 miliony dolarów w rundzie finansowania początkowego prowadzonej przez kryptowalutową firmę venture capital 1confirmation, z udziałem Volt Capital, Flamingo DAO i Neon DAO.

Startup zapewnił również fundusze od znanych aniołów biznesu w branży, w tym współzałożyciela The Sandbox Sébastiena Borgeta, współzałożyciela SuperRare Johna Craina, lidera wzrostu Sorare Briana O’Hagana oraz VC blogera i gospodarza podcastów Packy’ego McCormicka.

Metahood daje więcej możliwości

Platforma Metahood została zaprojektowana tak, aby oferować więcej możliwości nabywcom gruntów metaverse niż rynek NFT ogólnego przeznaczenia. Wykorzystuje interfejs oparty na mapie, aby wyświetlać dostępne tereny w odniesieniu do otaczających je działek, dając wyobrażenie o większej okolicy lub dzielnicy, jednocześnie wskazując punkty orientacyjne i podkreślając trendy sprzedaży, pobliskich właścicieli ziemskich i wiele więcej.

„Chcemy zaoferować jak najwięcej informacji przy zakupie ziemi” – wyjaśnia założyciel, Gwendall Esnault.

Metaverse dalekie od wizji

W tej chwili rzeczywistość metaverse jest wciąż daleka od ambitnej wizji programistów. Decentraland jest nijakie i słabo zaludnione, The Sandbox wydało tylko ograniczone wersje beta, Otherside wydaje się być niezbyt blisko premiery, a Horizon Worlds Meta dalekie od ostatecznej, solidnej wizji metaverse.

Przyszli mieszkańcy metawszechświata być może nie będą musieli brać pod uwagę rzeczywistych czynników, takich jak jakość szkół czy możliwość poruszania się po nich, ale jeśli zamierzają wydać prawdziwe pieniądze na własność cyfrową jako inwestycję lub planując zbudować doświadczenie, to będą chcieli wiedzieć, gdzie robić zakupy. To luka, którą Metahood ma wypełnić. Firma chce dać coś, czego nie oferuje standardowy rynek, taki jak OpenSea.

Nieruchomości w wielu światach

Metahood obsługuje wczesne metaverse i te w fazie rozwoju, takie jak Decentraland, The Sandbox, Bored Ape Yacht Club’s Otherside i Somnium Space. Platforma będzie obsługiwać natywne wykazy gruntów NFT od poszczególnych użytkowników, a także zagregowane wykazy z platform handlowych, takich jak OpenSea i LooksRare.

Platforma planuje dodać więcej światów metaverse w miarę ich pojawiania się, jednocześnie rozszerzając swój zestaw funkcji i rozwijając centrum dla użytkowników Web3, aby łatwiej odkrywać doświadczenia metaverse. Esnault, obecnie kieruje trzyosobowym zespołem i planuje wykorzystać pozyskane właśnie fundusze na zwiększenie liczby pracowników i ulepszenie platformy.

Komentarze