ETHW to wersja Ethereum, która zachowa algorytm proof of work. Czy ma rację bytu?

Aktualizacja Merge, która sprawi, że blockchain Ethereum przejdzie na algorytm proof-of-stake (PoS) i zrezygnuje z proof-of-work (PoW) i koparek kryptowalut, nie spotkała się z aprobatą wszystkich fanów tej technologii. Pojawi się ETHW – wersja Ethereum, która nadal będzie wykorzystywać PoW.

Ethereum PoW to rozwidlenie sieci Ethereum, które po aktualizacji Merge nadal będzie kontynuować działanie oparte na mechanizmie PoW. Jest już oficjalne konto na Twitterze, gdzie znajdziemy informacje na temat nowej wersji Ethereum.

Dowiedzieliśmy się, że sieć ETHW zostanie uruchomiona w ciągu 24 godz. od wdrożenia aktualizacji Merge, a godzinę przed startem pojawi się zegar odliczający czas do premiery. Po upływie 1-godzinnego licznika ostateczny kod, pliki binarne i konfiguracyjne, a także informacje o węzłach, RPC, eksploratorze itd. zostaną upublicznione.

Sprawdź: Dash

Zespół ujawnił również, że sieć główna uruchomi 2048 pustych bloków, aby upewnić się, że chainID (unikalny identyfikator do rozróżniania między łańcuchami bloków) pomyślnie przełączył się na 10001 i stał się najdłuższym łańcuchem ETHW. Z tego powodu pierwszym blokiem, który będzie mógł zawierać jakąkolwiek transakcję na ETHW, będzie blok scalania (Merge) + 2049 bloków. Wszelkie nagrody za puste bloki zostaną przesłane do portfela multi-sig 1559.

Zgodnie z zapowiedzią początkowa trudność wydobywania ETHW zostanie ograniczona do 220 T, co odpowiada hashrate’owi na poziomie 15 TH/s.

ETHW to jedno, a ETC – drugie

Wersja ETHW została opracowana i ogłoszona przez chińskiego górnika kryptowalut Chandlera Guo, który spotkał się już z dużą krytyką ze strony niektórych developerów i fanów krypto. Również Igor Artamonov, twórca Ethereum Classic (ETC), który jest już przecież wersją Ethereum działającą na PoW, skrytykował powstanie ETHW.

Zobacz: Cardano

Artamonov uważa, że „głównym punktem sprzedaży dla nich mógł być argument, że PoW jest bezpieczniejszy, natomiast oni reklamują nam ETHW pod hasłem „górnicy muszą zarabiać pieniądze”. Dlaczego??? To głupie. To nie jest powód, przez który ludzie używają blockchaina. Bezpieczeństwo byłoby lepszym powodem”.

Dodatkowo twórca Ethereum Classic skrytykował fakt, że ETHW nie ma na pokładzie „prawdziwych developerów”, lecz głównie górników. Jego zdaniem projekt straci 90% impetu już na starcie. Warto też zauważyć, że koparki, które służyły do obsługi Ethereum (ETH) mogą również wydobywać Ethereum Classic (ETC) i większość górników, jeśli nadal chce korzystać z koparek, rozważa przejście właśnie na ETC.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx