Ethereum Foundation przenosi 15 000 eterów na giełdę Kraken. To prawdopodobnie bardzo zły omen

Fundacja Ethereum przenosi właśnie 15 000 sztuk ETH (ok. 30 mln USD) na giełdę Kraken. Co prawda nie oznacza to jeszcze automatycznie intencji sprzedaży, ale może ją sugerować. Historycznie sprzedaże natywnych tokenów ekosystemu przez fundację Vitalika Buterina oznaczały sezon krótko- lub średnioterminowych spadków na rynku kryptowalut. „Sell in May and go away”? Przyjrzyjmy się bliżej.

Fundacja Ethereum przenosi swoje etery

Ruch na łańcuchu bloków został zauważony po raz pierwszy przez tradera Hsaka, który podzielił się informacją na Twitterze.

EthDev to konto należące do Fundacji Ethereum posiadające na swoim rachunku aż 320 tysięcy sztuk ETH.

Transakcja została podzielona na dwie transze, każda z nich trafiła na osobne konto na scentralizowanej giełdzie kryptowalut Kraken.

Właściwa transza trafiła na rachunek wewnętrzny Kraken 5.

Zobacz też: Up only? Panel 32 ekspertów branżowych przewiduje ile wyniesie cena Bitcoina w 2023, 2025 i 2030 r.

Historycznie sprzedaż ETH przez Fundację to zły omen

Społeczność kryptowalutowa szybko podłapała temat i bynajmniej nie został on odebrany pozytywnie. Pomiędzy racjonalizacjami i żartami z sytuacji można było zauważyć ostrzeżenia przed nadchodzącymi spadkami na rynku kryptowalut.

Historycznie bowiem Ethereum Foundation sprzedawała na lokalnych maksimach. Trudno powiedzieć czy jest to samospełniająca się przepowiednia czy coś innego, niemniej jednak należą się wyrazy uznania dla fundacji Buterina za umiejętność trafiania w lokalne szczyty.

Przeniesienie środków na giełdę Kraken nie oznacza jeszcze co prawda sprzedaży która mogłaby wywołać krótkoterminowe (?) spadki, ale mocno ją sugeruje.

Poniżej znajduje się wykres ilustrujący ten fenomen.

Źródło: Twitter

Poza sytuacją na bankach i zagrożeniem efektem domina, niepokoi też szybki przeskok uczestników rynku do nieodpowiedzialnego szaleństwa na mem-coinach. Kryptowaluta PEPE dobiła do 1,7 mld całkowitej kapitalizacji i aktualnie trwa etap realizowania zysków. Rosną także inne memecoiny, łączy je tylko jedno: brak jakichkolwiek fundamentów poza memicznym potencjałem. Historycznie zwiastowało to schyłkowy etap wzrostów i znudzenie rynkiem przez tutejszych spekulantów.

Sytuacja jest rozwojowa. O kolejnych ruchach Fundacji Ethereum z pewnością poinformujemy.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze