Ethereum będzie nowym królem kryptowalut? Tak uważa blisko połowa Amerykanów

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez amerykański portal CryptoVantage, większość inwestorów wierzy, że Bitcoin przekroczy swój dotychczasowy rekordowy poziom. Niemniej jednak, aż 46% respondentów uważa, że to Ethereum (ETH) ma największe szanse na przewyższenie Bitcoina pod względem wartości rynkowej.

Kryptowaluty: Co Przewidują Inwestorzy?

Badanie, które skupiało się na amerykańskich postawach wobec kryptowalut, ujawniło kilka interesujących wniosków. 78% respondentów uważa, że Bitcoin przekroczy swoje poprzednie rekordowe wyniki, ale tylko 23% sądzi, że zdarzy się to w najbliższym roku. Z kolei 47% uważa, że ten rekordowy poziom zostanie osiągnięty w ciągu najbliższych pięciu lat. Zaledwie 8% osób sądzi, że Bitcoin już nigdy nie osiągnie swojego rekordowego poziomu.

Ciekawym jest, że aż 21% respondentów uważa, że… Dogecoin (DOGE) ma największe szanse na przewyższenie Bitcoina pod względem wartości rynkowej. Tymczasem prawie połowa Amerykanów, bo aż 46%, jest zdania, że to Ethereum ma największe szanse na osiągnięcie tego celu.

Zobacz również: Czy banki zamykają konta za poglądy? Nigel Farage rozpętał burzę w UK

Rozwój Bitcoina i Ethereum

Raport „Q2 2023 Signals” z Fidelity Digital Assets z 18 lipca 2023 r. zawiera również ciekawe dane dotyczące rozwoju i perspektyw dla Bitcoina i Ethereum. Zgodnie z badaniem, obie kryptowaluty mają przed sobą solidną ścieżkę wzrostu. Zysk na poziomie około 85% w ciągu roku (YTD) sprawił, że Bitcoin utrzymuje istotne poziomy cenowe. Ether z kolei zwiększył swoją wartość niemal o 62%.

Społeczność Ethereum z niecierpliwością oczekuje na wprowadzenie znaczących zmian, które mogą zwiększyć użyteczność platformy i zainteresowanie użytkowników. Do dwóch kluczowych działań, które mają zostać wdrożone w najbliższym czasie, należy przyjęcie EIP4844 oraz uruchomienie podstawowego mainnetu.

Wprowadzenie EIP4844, które ma nastąpić do końca roku, ma na celu znaczne obniżenie kosztów związanych z rollupami, będącymi rozwiązaniem do skalowania warstwy 2, które ma zwiększyć przepustowość transakcji Ethereum bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Uruchomienie podstawowego mainnetu ma potencjał przyciągnięcia milionów dodatkowych użytkowników do ekosystemu.

Oczekuje się, że te nowe możliwości przyniosą Ethereum falę innowacyjnych rozwiązań i okażą się pozytywnym impulsem.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze