Elon Musk zrobi konkurencję Bitcoinowi? Jest jednoznaczna odpowiedź miliardera

Elon Musk odpowiedział na spekulacje dotyczące wprowadzenia własnej kryptowaluty przez „X”. Platformę, którą kupił w 2022 roku i którą wcześniej znaliśmy jako Twitter.

Własne kryptowaluty? No, thanks

Musk stanowczo zaprzeczył plotkom, które zyskały na sile po rebrandingu Twittera na enigmatyczne „X”. W swoim poście z 5 sierpnia, Musk kategorycznie odrzucił możliwość wprowadzenia do obiegu nowej kryptowaluty, stwierdzając, że „Nigdy tego nie zrobimy”.

Odpowiedź ta była reakcją na ostrzeżenia użytkownika znanego jako Doge Designer. Ten radził innym użytkownikom ostrożność wobec doniesień o rzekomym wprowadzeniu kryptowaluty przez „X”.

Musk, pomimo tego, że nie zamierza wprowadzać własnej kryptowaluty, jest postacią, której wpływ na rynek jest nie do przecenienia. Szef Tesli wielokrotnie publicznie wyrażał swoje zainteresowanie i sympatię dla Dogecoina (DOGE) – kryptowaluty opartej na memie internetowym. Jak podaje Finbold, Musk ceni DOGE nie tylko za jego potencjał rynkowy, ale również za humorystyczny charakter.

Choć na początku DOGE nie miał znaczącej wartości, wielu ekspertów, w tym CEO Binance, Changpeng Zhao, jest zdania, że to właśnie zaangażowanie Muska pomogło tej kryptowalucie utrzymać swoją pozycję na rynku.

Mimo zainteresowania kryptowalutami, Musk ostrożnie podchodzi do inwestycji w ten sektor i nie zachęca innych do tego typu zakupów. Przynajmniej nie wprost.

Może Cię również zainteresować: Złodziej krypto się nawrócił? Właśnie odesłał 10 skradzionych milionów

Czy Dogecoin stanie się kluczowym graczem w ekosystemie „X”?

W związku z rebrandingiem Twittera na „X”, który ma na celu ułatwienie transakcji finansowych, zaczęto spekulować, że Dogecoin mógłby znaleźć w nim szerokie zastosowanie. Ostatnie oświadczenie Muska odrzucające możliwość wprowadzenia własnej kryptowaluty, dodatkowo napędziło te spekulacje. Sugeruje się, że firma może zdecydować się na wykorzystanie DOGE, co z pewnością zwiększyłoby jego wartość.

Tymczasem nie zapominajmy, że Musk i jego przedsiębiorstwa staną czeka proces sądowy o wartości 258 miliardów dolarów,. Złożony przez Keitha Johnsona, Amerykanina i inwestora w Dogecoin. Powództwo oskarża Muska i jego firmy o manipulowanie wartością tokena w ramach schematu wykorzystującego DOGE dla osobistych korzyści.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze