Elon Musk krytykuje NFT. Wyszło dość niefortunnie

Elon Musk dało się poznać jako krytyk NFT. Ekstrawagancki miliarder niedawno udzielił kolejnego wywiadu, w którym mocno krytykował NFT, ale wielu użytkowników sądzie, że jego krytyka może być dobrym argumentem obronnym tego projektu. Uderzając w NFT Musk Musk nieumyślnie podkreślił argumenty za Bitcoin Ordinals, znanymi również jako Bitcoin NFT.

Elon Musk ponownie uderza w NFT

Elon Musk w wywiadzie opublikowanym 31 października dla The Joe Rogan Experience wygłosił koleną krytykę pod adresem NFT. W trakcie wywiadu Musk ocenił, że projekty NFT powinny przynajmniej kodować JPEG w łańcuchu: Powinieneś przynajmniej zakodować JPEG w łańcuchu bloków. Jeśli firma przechowująca obraz zbankrutuje, nie będziesz już mieć obrazu.

Użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli argumentować, że komentarze Muska można łatwo odnieść do Bitcoin Ordinals. Wersja Bitcoina NFT została uruchomiona w styczniu przez programistę Caseya Rodarmora w listopadzie 2021 r. Uznano, że jego krytykę można zinterpretować jako argument za NFT. Rohun „Frank” Vora, twórca projektów NFT DeGods i y00ts, tak ocenił słowa Muska: To dlatego Ordinals będzie się nadal rozwijać. To najbardziej eleganckie rozwiązanie jednej z najbardziej powszechnych krytyki NFT.

Zobacz też: Tesla ma za sobą najgorszy tydzień na giełdzie w tym roku. A to nie jedyny problem

Musk od dawna nie lubi NFT? Nie do końca

Ostatnia wypowiedź Muska o NFT może zostać uznana za niefortunną lub niejednoznaczną. Jednak jego opinia na ten temat jest powszechnie znana. Krytyka Muska pod adresem NFT nie jest niczym nowym. W grudniu 2021 r. w memie przedstawiającym pacjenta leżącego na kanapie terapeuty kpił w dość niewybredny sposób z NFT jako oznaki choroby psychicznej.

Z drugiej strony trzeba odnotować fakt, że kilka miesięcy temu Musk przyczynił się do spopularyzowania i znacznego skoku cen projekt NFT należącego do Milady Maker. Stało się to po tym, jak miliarder wrzucił na swoje media społecznościowe post ze zdjęciem w stylu anime.

Użytkownicy szybko zidentyfikowali je jako NFT od Milady Maker, której kolekcja została wydana na blockchainie Ethereum. Grafika na X (wtedy jeszcze Twitterze) wyświetliło 36,5 mln użytkowników. W ciągu 24 godz. od publikacji posta wolumen obrotu kolekcji wzrósł o 1881 % (z 5 ETH do 8286 ETH).

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze