Ekperci zarządzający bilionami są zgodni: Ethereum jest skrajnie niedowartościowane

Branża kryptowalut ciągle się rozwija. Fidelity Digital Assets, oddział krypto giganta inwestycyjnego Fidelity Investments, uważa, że Ethereum (ETH) wycenia się zbyt nisko. Firma, która zarządza aktywami o wartości ponad 4,5 biliona dolarów, opublikowała niedawno raport zatytułowany „Teza inwestycyjna Ethereum”.

Analiza wartości Ethereum

Raport zauważa, że krążący obecnie zapas Ethereum to około 120 milionów ETH. Roczne opłaty sieci przekraczają 6,8 miliarda dolarów. Fidelity Digital Assets obliczyło, że cena ETH powinna wynosić około 2090 dolarów, stosując model przepływów pieniężnych zdyskontowanych.

Dalsza analiza menedżera aktywów ujawniła, że wycena Ethereum wydaje się być związana z aktywnością sieci, zwłaszcza z opłatami, które generuje. Fidelity Digital Assets przewiduje, że ta już imponująca suma podwoi się w ciągu najbliższych siedmiu lat, przekraczając próg 20 miliardów dolarów do 2030 roku.

Raport podkreśla, że łatwiej jest modelować wartość Ethera po przejściu sieci na dowód udziału. Dodatkowo, opłaty transakcyjne, które są zarówno spalane, jak i przekazywane walidatorom, pozwalają mierzyć popyt na przestrzeń blokową. Firma twierdzi, że „opłaty i akumulacja wartości eteru powinny być długoterminowo powiązane”. Ponadto, rosnąca liczba zastosowań Ethereum prowadzi do większego popytu na przestrzeń blokową i z kolei do wyższych opłat oraz większej wartości i użyteczności.

Zobacz także: Matematyka, biologia i… Bitcoin. Kryptowaluty wchodzą tam do szkół!

Potencjalne Przeszkody

Fidelity Digital Assets wskazuje też na potencjalne problemy, które mogą wpłynąć na sieć ETH. Należą do nich osłabienie „związku między Etherem a wartością dostarczaną przez sieć użytkownikom”. Może to nastąpić, jeśli „technologia skalowania obniży wpływy z opłat, o ile wzrost wolumenów nie zrekompensuje tego spadku marży”.

Raport pojawił się, gdy wieloryby Ethereum kupiły kryptowalutę o wartości ponad 400 milionów dolarów w ciągu zaledwie 24 godzin. Wydaje się, że tempo akumulacji ETH przez nich się zwiększa. Proces zachodzi w momencie, gdy kryptowaluta straciła około 4,7% swojej wartości w ciągu 7 dni. Co miało miejsce podczas szerszej korekty na rynku kryptowalut, prowadzącej do spadku wartości rynku do prawie 1 biliona dolarów.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze