Matematyka, biologia i… Bitcoin. Kryptowaluty wchodzą tam do szkół!

Salwador, pierwsze państwo, które oficjalnie przyjęło BTC jako legalny środek płatniczy, znów przyciąga uwagę świata kryptowalut. Dzięki wspólnym wysiłkom My First Bitcoin, Bitcoin Beach i Ministerstwa Edukacji, kraj ogłosił ambitny pilotażowy program. Inicjatywa ma na celu włączenie edukacji o Bitcoinie we wszystkich szkołach kraju do 2024 roku.

Matematyka, fizyka, Bitcoin

Program ten ma na celu przeszkolenie 150 nauczycieli szkół publicznych w zakresie Bitcoin. Po kursach będą oni rozrzuceni po kraju, integrując wiedzę o Bitcoinie z ich odpowiednimi programami nauczania i klasami.

Kluczowym elementem jest My First Bitcoin, organizacja non-profit skoncentrowana na edukacji o Bitcoinie, zakorzeniona w Salwadorze. Od 2021 roku przekazała wiedzę ponad 25 000 uczniom, wykazując nieustępliwe zaangażowanie w uświadamianie społeczeństwa o tej walucie cyfrowej. Ich kompleksowy, 10-tygodniowy dyplom z Bitcoinu, obecnie w trakcie piątej edycji, został przyjęty przez Ministerstwo Edukacji jako materiał podstawowy do opracowania programu nauczania w kraju.

Sukces Bitcoin Beach, projektu, który wspiera cyrkulacyjną gospodarkę BTC, miał kluczowe znaczenie dla decyzji Salwadoru o uznaniu Bitcoinu za legalny środek płatniczy. Ich cenne wkłady obejmują prowadzenie szkoleń i finansowanie druku materiałów edukacyjnych.

Kolejnym ważnym wsparciem jest The Bitcoin Office, rządowa jednostka powstała w Salwadorze. Ich zaangażowanie i determinacja również przyczyniły się do realizacji tego projektu.

Zobacz także: Google zmienia zasady dotyczące krypto. Znamy wygranych

Salwador zainspiruje świat?

My First Bitcoin założono z podwójnym celem. Uczynić Salwador światowym liderem w edukacji Bitcoinowej i uczynić kraj inspiracją dla świata.

Gdy Ministerstwo Edukacji rozpoczyna tę nowatorską podróż, globalna społeczność z pewnością patrzy na to z zainteresowaniem. Wpływ My First Bitcoin rozprzestrzenił się już poza granice Salwadoru. Współpracując z projektami oddolnymi w ponad 20 krajach, udostępnili swoje zasoby na zasadzie open-source i najlepsze praktyki. Ich wpływ jest również widoczny w wstępnych rozmowach z dwoma rządami Ameryki Łacińskiej, które rozważają duże programy edukacyjne związane z Bitcoinem.

Pionierski duch Salwadoru i zaangażowani partnerzy kształtują przyszłość edukacji, wychowując pokolenie zaznajomione z najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Kraj ten stanowi dowód na to, co jest możliwe, gdy innowacje spotykają się z edukacją.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze