Edward Snowden – współtwórcą Zcash

1 927

Edward Snowden ujawnia, że ​​był jednym z sześciu osób, które pomogły uruchomić Zcash

Okazuje się, że pod pseudonimem John Dobbertin, który był jednym z sześciu osób projektujących token Zcash, był schowany przez cały czas Edward Snowden.

Chłopak z plakatu o cyberbezpieczeństwie i demaskator nadzoru rządowego Edward Snowden ujawnił, że odegrał kluczową rolę w stworzeniu tokena prywatności Zcash (ZEC).

Film z Zcash Media zawierał wywiad ze Snowdenem, w którym przedstawił on swoje zaangażowanie jako jednej z sześciu osób, które posiadały fragment klucza prywatnego z wieloma podpisami Zcash, aby uruchomić projekt 23 października 2016 r.

W filmie Snowden stwierdził:

„Nazywam się Edward Snowden. Uczestniczyłem w projektowaniu Zcash pod pseudonimem John Dobbertin.”

Edward Snowden jest demaskatorem, który ujawnił taktykę inwigilacji rządu Stanów Zjednoczonych i ukrył się w 2013 roku.

Zcash to zdecentralizowany blockchain, który w swoich transakcjach wykorzystuje dowody o zerowej wiedzy. Transakcji ZEC nie można śledzić, a przesyłanych kwot nie można określić, w przeciwieństwie do stosunkowo przejrzystego Bitcoina (BTC).

https://twitter.com/zcashmedia/status/1519454856876019713?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1519454856876019713%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fedward-snowden-reveals-he-was-one-of-six-who-helped-launch-zcash

W czasie uruchamiania tokena Zcash, Snowden i pięć innych osób połączyli swoją część prywatnego klucza Zcash, aby uruchomić projekt. Żaden z uczestników nie wiedział, kim byli pozostali ani jaką część klucza posiadali, aby chronić swoją anonimowość, co jest jednym z założeń projektu.

Kluczowa część każdej osoby musiała zostać zniszczona, aby zapobiec fałszowaniu monet lub transakcji w przyszłości.

W wywiadzie dla Zcash Media Snowden podzielił się swoim entuzjazmem dla projektu i gorliwością o prywatność. Powiedział:

„Problem z [Bitcoinem] polega na tym, że nie możesz mieć prawdziwie wolnego handlu, chyba że przeprowadzasz transakcje prywatnie”.


„Jestem po prostu bardzo szczęśliwy widząc, że projekt Zcash […] przybliża nas coraz bliżej do ideału wolnej waluty, która jest również prywatną walutą”.

Inny uczestnik ceremonii, twórca Bitcoin, Peter Todd, przypomniał „legendarną” zapobiegliwość, do której posunęli się uczestnicy współtwórcy Zcash, aby uniknąć zhakowania.

https://twitter.com/peterktodd/status/1519428920000622592?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1519428920000622592%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fedward-snowden-reveals-he-was-one-of-six-who-helped-launch-zcash

Todd powiedział, że kupił nowy komputer i zainstalował na nim wszystkie wymagane programy do uruchomienia tokena, a następnie umieścił komputer w klatce Faradaya, aby zapobiec wszelkim niechcianym włamaniom. Klatka Faradaya to pudełko wyłożone folią aluminiową, która odbija sygnały Wi-Fi.

Następnie pojechał na odludzie, gdzie wziął palnikiem zniszczył swoją część prywatnego klucza Zcash.

Wiadomość o wkładzie Snowdena nie miała większego wpływu na cenę, ponieważ ZEC obecnie wzrósł o 1,7% w ciągu ostatnich 24 godzin, notując 148 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze