Dwa airdropy: jeden rozdaje, drugi zabiera pieniądze. Jak to możliwe?

Sektor krypto daje i odbiera. W tym samym czasie pojawiły się dla wielu użytkowników dwie informacje na temat potencjalnego airdrop-u: jeden z ekosystemu Optimism ($OP), drugi z nadchodzącego modułowego blokchainu o nazwie Celestia ($TIA). Co ciekawe, tylko jeden z nich jest faktycznie zrzutem darmowych pieniędzy, tymczasem drugi planuje nam je ukraść. Zobaczcie sami.

Airdrop nie taki prawdziwy, jak go malują

Nowy tydzień w branży kryptowalut rozpoczął się dla polujących na zrzuty darmowych tokenów dwojako: zapewne wielu z Was otrzymało dzisiaj maila z platformy Earndrop służącej do informowaniu o airdropach o oczekujących na Was darmowych monetach. Skąd? Podobno z trzeciej transzy zrzutów z łańcucha drugiej warstwy Ethereum o nazwie Optimism, którego natywną kryptowalutą jest token $OP. W naszym przypadku wartość prezentu to blisko…pięć tysięcy dolarów.

fot. skrzynka mailowa redakcji

Brzmi za dobrze? Słuszna uwaga.

Po szybkim sprawdzeniu maila okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach, a mianowicie w adresie nadawcy. Bynajmniej nie jest nim domena earndrop.io, a „resumeaustin.com”, co sugeruje kradzioną domenę jakiemuś dostawcy szablonów do CV z miasta Austin w stanie Teksas, USA (przypuszczalnie).

fot. tamże

Co mogłoby się zdarzyć gdybyśmy kliknęli w duży, pomarańczowy przycisk „Claim Airdrop Now” i spróbowali odebrać kryptowaluty?

Nie musimy nawet testować. 24 października 2023 r. ofiarą identycznego maila padł założyciel firmy Web 3.0 StakeCapital, Justin Bouteloup. Stracił on w wyniku ataku niemalże bezcenny token niezamienny (NFT) z kolekcji CryptoPunks o wartości minimum 80 tysięcy dolarów.

Zobacz też: Masz te kryptowaluty? Uważaj. Dziesiątki milionów dolarów trafi na rynek w tym tygodniu

Na pocieszenie zrzut numer dwa

Na szczęście nie wszystko jawi się w tak czarnych barwach. Pisaliśmy niedawno o airdropie projektu modułowego blockchainu o nazwie Celestia, którego natywną kryptowalutą będzie token $TIA. Zanim upłynął deadline mieliśmy okazję przyporządkować monety do swojego konta z możliwością odbioru w dniu, kiedy to sieć główna (mainnet) zostanie publicznie uruchomiona. Co więcej, bardzo wiele osób (nawet do 2/3 całości) nie odebrało przydzielonych im tokenów, co oznacza, że pozostała transza trafiła do tych, którzy się zgłosili.

Źródło: X (Twitter)

Według informacji m.in. z giełdy ByBit, ma to mieć miejsce...jutro, czyli 31 października 2023 r. Gotowy na to wydarzenie jest już także m.in. portfel kryptowalutowy interchain Keplr Wallet.

Źródło: X (Twitter)

Jak informują, tokeny $TIA, o ile zgłosiliśmy się na czas po przydział, zostaną zrzucone w formie airdropu do naszych portfeli które wskazaliśmy w pierwotnym formularzu.

Na giełdzie ByBit tokeny $TIA będą notowane od ok. godz. 15:00 czasu polskiego (UTC+1)

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx