Duży krok naprzód. BitMEX uruchamia rynki prognoz kryptowalutowych

BitMEX, jedna z wiodących giełd kryptowalutowych instrumentów pochodnych, poinformował o uruchomieniu swojej platformy rynków predykcyjnych, na której użytkownicy mogą obstawiać wyniki różnych wydarzeń za pomocą bitcoinów.

Platforma o nazwie BitMEX Event-Based Contracts ma na celu zapewnienie inwestorom przejrzystego i uczciwego sposobu spekulowania na temat przyszłości kryptowalut, polityki, sportu i nie tylko.

Jaki działać będą Event-Based Contracts?

Rynki prognoz kryptowalutowych to platformy, na których użytkownicy mogą prognozować wyniki przyszłych wydarzeń za pomocą kryptowalut. Można tam na przykład obstawić, kto wygra następne wybory prezydenckie w USA lub czy dana firma wprowadzi na rynek nowy produkt w określonym terminie. Rynki te są zasilane przez inteligentne kontrakty, które są samowykonalnymi umowami działającymi w sieci blockchain. Zakłady są rozliczane automatycznie, bez udziału pośredników.

Jak czytamy na stronie internetowej BitMEX, jej rynki predykcyjne będą początkowo oferować kontrakty na trzy wydarzenia: wybory prezydenckie w USA, wybory do Senatu USA oraz cenę bitcoina na koniec roku. Kontrakty będą rozliczane na podstawie oficjalnych wyników lub źródeł danych każdego wydarzenia, a użytkownicy będą mogli nimi handlować do daty wygaśnięcia.

– Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem BitMEX Event-Based Contracts, które zapewnią naszym użytkownikom nowy sposób wyrażania swoich poglądów i handlu wynikami ważnych wydarzeń – powiedział Arthur Hayes, dyrektor generalny BitMEX. – Rynki predykcyjne są fascynującą i niedostatecznie wykorzystywaną formą instrumentów pochodnych i wierzymy, że mają duży potencjał, aby przyciągnąć nowych użytkowników i rozwinąć nasz ekosystem. Z niecierpliwością czekamy na dodanie większej liczby wydarzeń i funkcji do naszej platformy, ponieważ nadal przesuwamy granice innowacji kryptograficznych – dodał.

Zobacz też: Coraz bardziej lukusowo. Włoski gigant modowy debiutuje na rynku nieruchomości

BitMEX stawia na bezpieczeństwo

Przedstawiciele BitMEX zapewniają, że jej rynki predykcyjne różnią się od innych tego typu rozwiązań. Jak twierdzą, są one w pełni zabezpieczone, co oznacza, że użytkownicy muszą zdeponować pełną kwotę potencjalnej straty przed zawarciem transakcji. „Nie ma ryzyka kontrahenta ani ryzyka niewykonania zobowiązania, a użytkownicy mogą wyjść ze swoich pozycji w dowolnym momencie” – twierdzi firma.

Uruchomienie rynków predykcyjnych BitMEX ma miejsce w czasie, gdy giełda podwaja swoją podstawową działalność w zakresie instrumentów pochodnych kryptowalut. Pomimo kontroli regulacyjnej i wyzwań prawnych w USA i innych krajach, BitMEX pozostaje jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych platform do handlu kontraktami terminowymi i opcjami na bitcoiny. Z danych firmy Skew wynika, w ubiegłym roku giełda przetworzyła ponad 1,3 biliona dolarów wolumenu obrotu.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze