Dlaczego kurs Bitcoina spadł dziś w nocy ? Byki coraz słabsze

Dlaczego kurs Bitcoina spadł dziś w nocy ? Byki coraz słabsze

Cena Bitcoina spadła dzisiaj w nocy po tym, jak obawy banku Silvergate o płynność połączyły się z kaskadowym spadkiem marży giełdowej, wywierając presję na rynki kryptograficzne.

Cena Bitcoina spadła w nocy, ponieważ rynek kryptowalut pamięta nie tak dawny upadek FTX, który przekłada na obecną sytuację w Silvergate. W dodatku byki na BTC nie potrafią bronić nawet słabych wsparć. Na chwilę pisania tego tekstu kurs BTC walczy o utrzymanie poziomu powyżej 22 000 $ ale jest to już niżej niż 22 500 $.

Bitcoin spadł o 5% w ciągu jednej godziny w ciągu nocy z 2 na 3 marca, spadając do najniższego poziomu od ponad dwóch tygodni, pokazują dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView.

Do największej krytpowaluty dołączyło Ethereum oraz inne główne altcoiny, które zaliczyły ostre spadki wartości, napędzane głównie obawami o bank Silvergate.

Analitycy nadal obserwują, jak potoczy się akcja cenowa po tym, czy i jak para BTC/USD utrzyma okrągły poziom 22 000 USD jako wsparcie. Niektórzy nawołują do spokoju, podczas gdy inni uważają, że Bitcoinowi należy się jeszcze głębsza korekta.

Silvergate przypomina następstwa FTX

Głównym tematem rozmów — i przyczyną bólu byków Bitcoina — jest bank Silvergate.

Partnerzy banku z branży kryptograficznej, zaczęli ograniczać lub porzucać swoje zaangażowanie w Silvergate w związku z możliwością, że bank może być „niewypłacalny”.

Te słowa pochodziły od samego banku, który w zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w tym tygodniu opóźnił swój roczny raport 10-K. Uczciwie poinformowała o problemach związanych z wydarzeniami roku 2022.

Po tym ruchu amerykańska giełda Coinbase ogłosiła, że przestała używać Silvergate, a Crypto.com poszła w jej ślady.

Gigant Stablecoina, Circle, stwierdził następnie, że jest „wrażliwy na obawy wokół Silvergate” i, że „jest w trakcie wycofywania się z niektórych usług”.

Branża doskonale pamięta co się stało z wieloma firmami, które miały znaczną ekspozycję w FTX i po prostu się boi następnych strat.

Akcje spółki dominującej Silvergate, Silvergate Capital (SI), spadły o prawie 60% do najniższych poziomów w historii. Jednak Bitcoinowi udało się jednak uniknąć tak znacznych szkód, zauważają komentatorzy.

„Spadek akcji Silvergate i giełd krypto, które tracącą partnera bankowego nie mają wpływu na Bitcoina” – zareagował na Twitterze Samson Mow, dyrektor generalny dostawcy technologii kryptograficznych Blockstream.

„Upadek bankowości fiducjarnej na giełdach oznacza po prostu, że kupowanie/handel przechodzi na P2P. Tak jak w Chinach. Nadal istnieje solidny ekosystem handlowy P2P bez giełd”.

W kolejnym poście argumentowano, że:

„To, co dzieje się teraz z Silvergate, może przydarzyć się każdemu bankowi”. „Dlatego bądź swoim własnym bankiem” – dodał Mow.

Przeczytaj także : 30 % Amerykanów planuje kupno kryptowalut w ciągu najbliższych 12 miesięcy – ankieta

Na BTC nie było już wsparcia

Dla niektórych traderów spadek kursu Bitcoina po odbiciu się od poziomu 25 000 $  był już tylko kwestią czasu i mówili o tym od kilku dni a bithub.pl o tym pisał.

Kurs BTC spędził tygodnie na próbach pokonania oporu powyżej 25 000 USD, co skutkowało największą stagnacją w historii.

Ponieważ płynność wielorybów na giełdach również prawdopodobnie przyczyniła się do braku organicznych ruchów cenowych, spadek nie był zaskoczeniem.

https://twitter.com/CryptoTony__/status/1631355079470235648?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1631355079470235648%7Ctwgr%5E532f67e4a350fcb139988bfabe85db8f79a3fc35%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fwhy-is-bitcoin-price-down-today

„Zgodnie z oczekiwaniami spadamy do wsparcia  – teraz byki muszą się tu stawić”, napisał w aktualizacji popularny trader Credible Crypto.

„Jeśli im się to nie uda, mój cel w dół zostanie osiągnięty raczej wcześniej niż później”.

Towarzyszący wykres pokazuje, że cel leży w pobliżu poziomu 20 000 $ – kluczowego poziomu psychologicznego, który był już wsparciem w styczniu.

Wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego „rujnuje” długie pozycje

W międzyczasie Trading Resource Skew przyjrzał się w szczególności jednej transakcji, która, jak powiedział, spowodowała większość gwałtownego spadku do wielotygodniowych minimów na BTC/USD.

„BTC, no cóż, nie ma tu ostrego ściśnięcia, ale ostra kaskada marginesów” – ujawniono.

„To, co doprowadziło do tego ruchu, to duża sprzedaż spot na Binance bezpośrednio w obszarze ułożonych pozycji długich. Wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego”.

Miarą tego, jak większość traderów była nieprzygotowana na wycofanie się, jest to, że likwidacje długich pozycji osiągnęły wielomiesięczne maksima właśnie ostatniej nocy 3 marca.

Według danych Coinglass, same długie likwidadowane pozycje na BTC wyniosły w chwili pisania tego tekstu 72,9 miliona dolarów. Likwidacje cross-crypto wyniosły 205 milionów dolarów.

Pozycje długie na Bybit zostały całkowicie wypalone – „mamy prawdopodobnie krótkoterminowe dno” – powiedział komentator makroekonomiczny Tedtalksmacro.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze