Departament Skarbu i Urząd Podatkowy USA publikują propozycję przepisów dla branży kryptowalut. Oto najważniejsze z nich

Ponownie powraca temat regulacji branży kryptowalut w USA. Amerykański Departament Skarbu i Urząd Podatkowy opublikowały właśnie swoje propozycje przepisów na ten temat. Co znalazło się w tych propozycjach i na co warto zwrócić uwagę?

Ciąg dalszy debaty o regulacjach dla krypto w USA

Konieczność stworzenia regulacji prawnych dla kryptowalut w USA to temat, który powraca jak bumerang. Niedawny upadek FTX, a także ostatnie oskarżenia dla Binance i Coinbase pokazują tylko, że takie regulacji są potrzebne. Dwie agencje federalne Stanów Zjednoczonych – Departament Skarbu i Urząd Skarbowy (IRS) – opublikowały zestaw propozycji przepisów dotyczących kryptowalut, szczegółowo opisujących wymogi raportowania brokerów. Biuro Rzecznictwa Amerykańskiej Administracji Małych Przedsiębiorstw ujawniło, że propozycja dotycząca przepisów dotyczących kryptowalut dla brokerów została opublikowana 29 sierpnia. Może w niej przeczytać, że proponowane zasady wymagałyby od brokerów aktywów cyfrowych, w tym platform transakcyjnych, podmiotów przetwarzających płatności i niektórych dostawców hostowanych portfeli, zgłaszania przychodów brutto ze wszystkich sprzedaży lub wymian aktywów cyfrowych począwszy od 1 stycznia 2025 r. Ponadto proponuje się, by brokerzy byli nazywani „pośrednikami aktywów cyfrowych”.

Zobacz też: Wnioski o pierwsze fundusze spotowe ETF na Ethereum już złożone. To początek nowego wyścigu?

Potrzeba regulacji jest duża

Zgodnie z dokumentem udostępnionym w Rejestrze Federalnym oczekuje się, że proponowane regulacje zapewnią wyższy poziom przestrzegania przepisów przez podatników. IRS zakłada, że uzyska większą przejrzystość w zakresie dochodów osiąganych przez podatników. Departament Skarbu i IRS zaprosiły małe firmy w USA do podzielenia się informacją, w jaki sposób te regulacje będą na nie wpływać. Swego rodzaju konsultacje publiczne zaplanowano na 7 listopada 2023 r. Kwestia regulacji została również dostrzeżona przez Biuro Odpowiedzialności Rządu Stanów Zjednoczonych (GAO). Agencja nadzorująca Kongres, opublikowała 77-stronicowy raport podkreślający potrzebę wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących kryptowalut. Potrzeba uregulowania kwestii kryptowalut jest zatem bardzo duża. Wciąż brakuje jednak konkretów w postaci realnych działań. Czy tym razem będzie inaczej?

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze