UNI pierwszym tokenem DeFi w top 10 aktywów cyfrowych

Cena natywnego tokena zdecentralizowanej giełdy Uniswap wzrosła w tym tygodniu o prawie 50%, klasyfikując UNI jako ósme co do wielkości aktywo kryptograficzne z kapitalizacją rynkową wynoszącą 17,7 miliarda dolarów.

Messari plasuje obecnie UNI jako drugie co do wielkości aktywo oparte na Ethereum pod względem kapitalizacji rynkowej zaraz za Tether, pozostawiając w tyle samo Chainlink o prawie 50% wartości jego kapitalizacji.

UNI znalazła się w pierwszej dziesiątce 5 marca, stając się pierwszym rodzimym tokenem DeFi DApp, któremu udało się to osiągnąć. Według historycznych danych CoinMarketCap, kapitalizacja UNI tylko w ciągu 24 godzin 4 marca wzrosła z poziomu 8,8 do 14,7 mld USD.

Cena UNI obecnie konsoliduje się w pobliżu wczorajszego rekordu wszech czasów powyżej 34 USD.

top 10 UNI
Top 10 aktywów cyfrowych; źródło: CoinMarketCap

Droga UNI do top 10 aktywów cyfrowych

Pierwsza dystrybucja tokenów Uniswap spowodowała, że ​​tokeny UNI były zrzucane proporcjonalnie do udziałów dostawców płynności, oprócz 400 tokenów wysyłanych do każdego portfela, który wchodził w interakcję z DEX we wrześniu 2020 r. W chwili pisania tego tekstu 400 UNI jest wartych 13,560 USD.

Wejście UNI do pierwszej dziesiątki kryptowalut następuje po rekordowym miesiącu pod względem obrotów na giełdzie, przy czym w lutym odnotowano cztery kolejne rekordy cotygodniowych transakcji Uniswap – wraz z kulminacją miesięcznego rekordu na poziomie 31,9 miliarda dolarów.

Wydaje się jednak, że seria tygodniowych rekordów wolumenu Uniswap dobiegła końca. Siedmiodniowy wolumen wynosi obecnie 6,4 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 25% w porównaniu do 8,6 miliarda dolarów w zeszłym tygodniu. Pomimo zniesienia w kontekście wolumenu, Uniswap nadal stanowi połowę całego wolumenu obrotu na DEX-ach zasilanych Ethereum.

Wzrost UNI pojawia się również w związku z rosnącymi spekulacjami, że aktualizacja Uniswap V3 może nie być zbyt odległa. Deweloper Yearn Finance, Andre Cronje, spekulował 4 marca, że ​​niedawny wzrost aktywności w mediach społecznościowych głównego dewelopera Uniswap, Haydena Adamsa, może sugerować, że nowa wersja już niebawem ujrzy światło dzienne:

Komentarze