Szybko rosnąca kapitalizacja rynkowa stablecoina BUSD Binance pokazuje, że giełda podejmuje poważne kroki, aby stać się głównym pretendentem do miana głównego gracza branży DeFi.
Nowe dane od CryptoQuant pokazują, że w ciągu ostatniego tygodnia na giełdę Binance wpłynęło 113 milionów dolarów z Binance USD (BUSD). Oznacza to, że stablecoin BUSD ma teraz największą potencjalną siłę nabywczą w porównaniu ze wszystkimi innymi stablecoinami opartymi na USD, z wyjątkiem Tether (USDT).
Nowy stablecoin Binance oparty na USD bazuje na ERC-20 i został uruchomiony w 2019 roku we współpracy z Paxos. Od tego czasu BUSD systematycznie zyskuje na popularności. Jego wolumen wzrósł i niedawno – 4 września, przekroczył wolumen USD Coin (USDC).
Binance chce kawałek z tortu DeFi
Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 363 mln USD, BUSD jest trzecim co do wielkości stablecoinem na rynku. Jednak w miarę rozwoju oferty Binance możliwe jest, że BUSD stanie się większym graczem na rynku stablecoinów i DeFi, który w dużej mierze został zdominowany przez USDT.
Binance już wyraziło duże zainteresowanie odgrywaniem większej roli w DeFi. 1 września giełda zadebiutowała swoim Binance Smart Chain.
Pozwala on na działanie protokołów DeFi, z niższymi opłatami niż Ethereum. Za pośrednictwem platformy mozliwy jest również staking BNB.
11 września popularny protokół DeFi C.R.E.A.M. ogłosił, że przejdzie na Binance Chain iw przeciwieństwie do większości platform DeFi, protokół obsługuje yield farming dla BNB, BUSD, BTC, ETH, XRP, BCH i LTC.
Niedawno Binance zaprezentowało również platformę Launchpool, nowe miejsce, które umożliwia użytkownikom farming aktywów takich jak BUSD. Pierwszym projektem na platformie jest protokół Bella, w którym użytkownicy będą mogli obstawiać swoje tokeny BNB, BUSD i ARPA.
Rynek stablecoinów odnotowuje trzycyfrowy wzrost w 2020 roku, ale pojawiają się rywale instytucjonalni
Rok 2020 był rokiem ogromnego wzrostu dla stablecoinów, głównie z powodu eksplozji zdecentralizowanych finansów i protokołów związanych z yield farmingiem.
Według CoinMetrics, kapitalizacja rynkowa większości stablecoinów opartych na USD rosła stale o około 100 milionów USD dziennie przez prawie dwa miesiące.
Wydaje się, że wzrost ten w dużej mierze zależy od ekosystemu DeFi i nawet jeśli nadal rośnie, stablecoiny wciąż stoją przed pewnymi wyzwaniami. Jednym z nich jest pojawienie się walut cyfrowych banku centralnego (CBDC).
Od Redakcji
Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.
Zobacz ostatni odcinek:
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.