Astarter | DeFi w Cardano

Cardano ma apetyt na DeFi. EMURGO, oficjalne komercyjne ramię Cardano, ogłosiło plany uruchomienia Astarter. Celem projektu jest budowa infrastruktury zdecentralizowanych finansów w tej sieci.

DeFi w Cardano | EMURGO ogłasza Astarter

Hard fork Alonzo z powodzeniem zintegrował funkcjonalności smart kontraktów z blockchainem Cardano. Zapewniło to programistom Cardano możliwość rozpoczęcia wdrażania różnych zdecentralizowanych aplikacji (dApps), w tym DeFi, NFT i innych dla użytkowników blockchaina ADA.

Astarter rozpocznie opracowywanie platformy IDO, która zostanie wydana pod koniec roku, a także zdecentralizowanej giełdy (DEX) na blockchainie drugiego największego altcoina pod względem kapitalizacji rynkowej.

W planach znalazła się również integracja funkcji pożyczkowych (zdecentralizowany rynek pieniężny). Usługi te mają na celu zapewnienie większej użyteczności użytkownikom sieci i udostępnienie usług finansowych coraz większej liczbie osób.

DeFi cały czas na fali

„W ciągu ostatniego roku, DeFi bardzo szybko zyskało na popularności […]. Szerszy zakres usług promuje integrację finansową i spójność społeczną, szczególnie w obszarach pozbawionych dostępu do tradycyjnych usług finansowych” – zauważył dyrektor generalny EMURGO Ken Kodama.

„Zdecentralizowane finanse przemówiły do ​​społeczności kryptowalutowej dzięki zwiększonej transparentności, bezpieczeństwu i wiarygodności przetwarzania transakcji finansowych. Wartość aktywów cyfrowych zarządzanych w aplikacjach DeFi gwałtownie wzrosła”.

Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego i Wharton Blockchain and Digital Asset Project, wartość aktywów cyfrowych zablokowanych w smart kontraktach DeFi wzrosła z 670 milionów dolarów do 13 miliardów dolarów, a łączna liczba portfeli użytkowników tego sektora wzrosła w latach 2019-2020 ze 100 000 do 1,2 miliona.

W raporcie stwierdzono również, że „DeFi reprezentuje wyraźny i potencjalnie znaczący rozwój, zarówno w przestrzeni blockchain, jak i ogólnie usług finansowych”. Obecnie w aplikacjach DeFi zablokowanych jest około 150 miliardów USD (TVL).

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze