Crypto.com z licencją na prowadzenie działalności w Dubaju. „To kamień milowy”

Giełda wirtualnych aktywów Crypto.com Middle East otrzymała licencję Virtual Assets Service Provider (VASP) od organu regulacyjnego miasta Dubaj.

Licencja Virtual Assets Service Provider (VASP) pozwoli firmie oferować różnorodne usługi na rynku inwestorom detalicznym i instytucjonalnym, w tym usługi wymiany, usługi brokerskie, usługi inwestycyjne oraz usługi pożyczkowe i pożyczkowe.

Crypto.com i jej rozwój

Firma, która deklaruje, że ma obecnie ponad 80 milionów klientów na całym świecie, w marcu 2022 r. poinformowała, że Dubaj stanie się jej regionalnym centrum na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. To w ostatnim czasie dość popularny trend, bowiem inni duzi rynkowi gracze również zdecydowali się na prowadzenie działalności w mieście położonym na południowym wybrzeżu Zatoce Perskiej. Dzieje się tak, ponieważ amerykańskie organy regulacyjne coraz częściej podejmują działania przeciwko firmom kryptowalutowym. Te zaś uważaja Dubaj za przyjazną dla kryptowalut jurysdykcję oraz wschodzące centrum aktywów cyfrowych na Bliskim Wschodzie.

W czerwcu 2022 r. Crypto.com otrzymało tymczasową licencję od dubajskiego Urzędu Regulacji Aktywów Wirtualnych (VARA), a następnie w marcu tego roku licencję przygotowawczą na minimalny opłacalny produkt (MVP).

Dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek, przyznał, że z niecierpliwością czeka na współpracę z organami regulacyjnymi, aby przyczynić się do rozwoju branży kryptograficznej w Dubaju. – Dubaj w dalszym ciągu udowadnia, że jest wiodącym rynkiem pod względem projektowania skutecznych regulacji dla przestrzeni kryptograficznej, jednocześnie wspierając adopcję i innowacje – powiedział Marszalek.

Zobacz też: To koniec pewnej epoki. Celsius Network uzyskało zgodę na ogłoszenie upadłości

Rola VARA na dubajskim rynku

Dubajski Urząd Regulacji Aktywów Wirtualnych został utworzony w marcu 2022 r. Jego zadaniem jest uregulowania powstającego obecnie w emiracie sektora aktywów wirtualnych – z wyłączeniem Międzynarodowego Centrum Finansowego Dubaj. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Dubaj dąży on do tego, aby stać się globalnym centrum branży i zdywersyfikować swoją gospodarkę.’

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze