Byli szefowie FTX stworzyli nową giełdę kryptowalut. Czy zyskają zaufanie klientów?

Backpack Exchange – kryptowalutowy startup z siedzibą w Dubaju – to nowe przedsięwzięcie kilku osób związanych w przeszłości z FTX.

Osobą, która stoi za Backpack Exchange, którego właścicielem jest Trek Labs, jest Can Sun, były prawnik firmy FTX. W działaniach biznesowych wspiera go Armani Ferrante – również były pracownik FTX, który pełni funkcję dyrektora generalnego spółki holdingowej Trek na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

„Wyciągnąć wnioski i uniknąć błędów”

W zarządzie Trek Labs zasiada również Claire Zhang, prywatnie żona Ferrante, która była zastępcą prawnym Suna w FTX. Zapowiedziała ona jednak, że niebawem odejdzie ona z firmy, ponieważ pracowała bez wynagrodzenia tylko po to, by pomóc w uruchomieniu giełdy.

Sun i Ferrante zapewniają, że chcą wykorzystać wnioski wyciągnięte z niepowodzenia FTX w zakresie ochrony funduszy klientów. Technologia, którą zamierzają stosować to rozwiązanie do samodzielnego przechowywania, które integruje technikę wielostronnych obliczeń (MPC), aby zapewnić bezpieczeństwo funduszy. MPC zazwyczaj obejmuje kilka stron zatwierdzających transakcję przed przeniesieniem środków. Ma to umożliwić klientom weryfikację środków w dowolnym momencie

Backpack Exchange znajduje się obecnie w fazie beta, a jego oficjalne uruchomienie ma nastąpić jeszcze w listopadzie br.

Zobacz też: Kiyosaki kupuje złoto. Radzi innym, by zrobili to samo

Świadek w procesie Bankmana-Frieda i FTX

Ciekawostką jest fakt, że Can Sun był jednym ze świadków w zakończonym niedawno procesie Sama Bankmana-Frieda. Twierdzi on, że były dyrektor generalny FTX zwrócił się do niego, szukając prawnego uzasadnienia, dlaczego fundusze firny znajdowały się w Alameda Research. Przypomnijmy, że ostatecznie Bankman-Fried został uznany za winnego wszystkich siedmiu stawianych mu zarzutów.

Sun zapewnia, że zrezygnował z funkcji głównego radcy prawnego FTX dzień po tym, jak Bankman-Fried powiedział mu o wykorzystaniu pieniędzy klientów. – To było sprzeczne ze wszystkim, za czym się opowiadałem i co reprezentował Sam – wyjaśnił.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze