Coinbase walczy z regulatorem USA. „Uporczywie nas ignorują”

Amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase wyraziła swoje niezadowolenie wobec ostatniej odpowiedzi od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). To wystosowano w sprawie jej petycji dotyczącej tworzenia przepisów, która została złożona już ponad rok temu. Giełda domaga się od agencji sformułowania formalnych zasad określających, które aktywa cyfrowe są uważane za papiery wartościowe.

Coinbase wciąż walczy z SEC

W piątek Coinbase złożyło dokument do federalnego sądu na Manhattanie, oskarżając SEC o „niepokojące i uporczywe ignorowanie” ich petycji. Ostatnio prawnicy agencji poinformowali, że w tej sprawie złożyli już rekomendację, choć jak dotąd nie wydano żadnych wytycznych.

Eugene Scalia, zewnętrzny prawnik Coinbase, stwierdził, że takie postępowanie ze strony SEC jest równoznaczne z przyznaniem, że agencja „nie ma zamiaru” podejmować działania w odpowiedzi na wniosek. Scalia podkreślił, że przez niepodjęcie żadnych działań SEC pozostawiło rynek aktywów cyfrowych w trudnej sytuacji.

– Raport SEC jest zwykłą biurokratyczną pantomimą i potwierdza, że ​​nic poza mandamusem nie skłoni agencji do poważnego podejścia do swoich obowiązków – napisał Scalia, partner w Gibson Dunn i syn zmarłego sędziego Sądu Najwyższego, Antonina Scalii.

Mandamus to nakaz sądowy wydany przez sąd wyższej instancji do sądu niższej instancji nakazujący temu ostatniemu wykonanie jego ustawowych obowiązków.

Zobacz także: Solana zapłaci Ci 400 000 dolarów. Wystarczy, że znajdziesz jedną rzecz

Przepychanka trwa

Coinbase jest czołową giełdą kryptowalutową w USA, a jej CEO Brian Armstrong wielokrotnie podkreślał potrzebę jasnych regulacji w branży. Wcześniej, w czerwcu, SEC wniosła pozew przeciwko Coinbase z zarzutem działania jako niezarejestrowana giełda papierów wartościowych.

Gary Gensler, przewodniczący SEC, wielokrotnie twierdził, że istniejące przepisy już jasno określają, jak firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi muszą postępować zgodnie z prawem. Scalia, w odpowiedzi, zwrócił uwagę na sprzeczności w komunikacji między SEC a Coinbase. Wezwał sąd do wymuszenia na SEC opublikowania swojej rekomendacji w ciągu 30 dni.

Powyższe wydarzenia podkreślają trwające napięcia między kluczowymi graczami na rynku kryptowalut a regulatorami w USA. Ci nadal borykają się z określeniem odpowiednich ram regulacyjnych dla tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze