Coin Signals zapłaci ofiarom 2,8 mln $

Amerykańskie władze nakazały Jeremy’emu Spence’owi (znanemu również jako „Coin Signals”) zapłacić ponad 2,8 miliona dolarów odszkodowania ofiarom jego oszustwa związanego z kryptowalutami.

Amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ) skazał w maju przestępcę na 42 miesiące więzienia za prowadzenie programu, który oszukał inwestorów na ponad 5 milionów dolarów.

Pokaż siły CFTC

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ogłosiła , że ​​Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku wydał nakaz zgody na „stały nakaz sądowy, restytucję i godziwe zadośćuczynienie” przeciwko Jeremy’emu Spence’owi. Mężczyzna, popularny w społeczności jako „Coin Signals”, obsługiwał kryptograficzny schemat Ponziego i wydrenował aktywa cyfrowe o wartości ponad 5 milionów dolarów od oszukanych inwestorów.

Władze nakazały mu zwrócić ofiarom 2 847 743 USD i nałożyły na sprawcę stały zakaz rejestracji i handlu.

CFTC przypomniało, że Spence prowadził swoje oszustwo między grudniem 2017 r. a kwietniem 2019 r. Zwabił około 175 osób i wyprowadził ogromne ilości bitcoinów (BTC) i eteru (ETH).

Dochodzenie wykazało, że Amerykanin składał fałszywe oświadczenia o wynikach, fałszywie przedstawiał swoje operacje i kłamał na temat płynności swojego podmiotu, aby zdobyć zaufanie użytkowników. „Space w końcu przyznał się klientom, że był zaangażowany w kłamstwa i oszustwa” – stwierdził sąd. „Coin Signals” przyznał się w listopadzie 2021 r. i kilka miesięcy później otrzymał wyrok trzech i pół roku więzienia.

Amerykański regulator zobowiązał się do kontynuowania walki z takimi oszustami, zapewniając konsumentom maksymalną ochronę. Komisarz CFTC Kristin Johnson ostrzegła , że ​​inni przestępcy mogą zająć miejsce Spence’a po jego uwięzieniu, co oznacza, że ​​ludzie powinni być przygotowani na przyszłe oszustwa:

Podczas gdy więzienie ograniczy zdolność Spence’a do kontynuowania jego planu, inni źli gracze są gotowi, chętni i zdolni, aby zająć jego miejsce i żerować na nadziejach i obawach ofiar. W związku z tym gorąco zachęcam członków społeczeństwa, aby byli na bieżąco śledzili informacje o potencjalnych oszustwach i nadużyciach na rynkach aktywów cyfrowych, odwiedzając naszą stronę z poradami dla inwestorów.

Nie tylko Coin Signals

Znany na Instagramie influencer, Jebara Igbara, lepiej znany jako „Jay Manzini”, przyznał się w zeszłym miesiącu do prania pieniędzy i oszustwa elektronicznego.

Namawiał swoich zwolenników do wysyłania mu bitcoinów, obiecując, że zapłaci wyższe ceny za te transakcje. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, ukradł oszukanym ludziom BTC warte miliony. Sprawę skomentował agent specjalny IRS-CI, Fattorusso

Wszystkim ofiarom w tym przypadku obiecano coś, co było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Ofiary systemu opłat z góry za bitcoiny miały gwarancję zachowania ceny powyżej aktualnej wartości rynkowej ich bitcoinów

Jayowi Manziniemu za jego przestępstwa grozi do 20 lat więzienia federalnego.

Znacie jakieś oszustwa z wykorzystaniem rynków kryptowalut? Podzielcie się tym w komentarzu.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze