Chiny inwestują miliardy USD w Metaverse

Chiny zainteresowane rozwojem Metaverse

Niektórzy zdążyli ogłosić śmierć technologii metarverse jako tej, która się ostatecznie nie przyjęła. Na przekór tej pseudo narracji w rozwiązania jakie niesie ze sobą meta świat inwestuje wiele firm a także państw.

Chiny i USA grają przeciw sobie w sprawie krypto

Pomimo oficjalnego i krajowego zakazu handlu kryptowalutami w Chinach technologia blockchain oraz wszystko co jest z nią związane rozwija się zaskakująco dobrze. Nie spsoób odnieść wrażenia, że im bardziej rząd USA chce kryptowaluty zdusić tym bardziej Chinom zależy na ich rozwoju.

Ostatnio pojawiła się informacja, że miasto Zhengzhou – stolica prowincji Henan – ogłosiło zamiar wsparcia firm ze świata metaverse.

Miasto Zhengzhou ma ambicję gracza globalnego

Zgodnie z ogłoszeniem Komisji ds. Rozwoju i Reform Miejskich Zhengzhou, miasto oczekuje publicznych sugestii na temat propozycji mającej na celu przyspieszenie budowy metaverse przemysłowego ekosystemu Zhengzhou. Region ten chce stać się graczem branżowym na poziomie globalnym.

Warto przypomnieć, że w 7 milionowym mieście Zhengzhou mieści się największa na świecie fabryka iphonów.

Nowe zasady mają pomóc we wdrożeniu chińskiego krajowego „Planu rozwoju gospodarki cyfrowej” oraz „Planu działania na rzecz rozwoju przemysłu Metaverse w prowincji Henan”.

Przeczytaj także: W Chinach za CBDC kupisz akcje na giełdzie

Miliardy USD na metaverse

Aby umożliwić start inicjatywom, władze miejskie utworzą specjalny fundusz o wartości 10 miliardów juanów (1,42 miliarda dolarów). Celem funduszu jest wspieranie wzrostu i rozwoju branży.

Władze miasta planują również współpracę z innymi agencjami rządowymi i firmami inwestycyjnymi. Zabezpieczy to dodatkowe 50 miliardów juanów (7,08 miliarda dolarów) na wsparcie różnych projektów rozwojowych związanych z technologią meta.

Firmy Metaverse, które zdecydują się przenieść swoją siedzibę główną do Zhengzhou, będą mogły otrzymać inwestycje kapitałowe na start w wysokości do 200 milionów juanów (28,34 miliona USD). Będą mogły otrzymać także inne korzyści, takie jak dopłaty do czynszu.

Aby zakwalifikować się do dodatkowych korzyści, firmy muszą być niezależnymi podmiotami prawnymi zarejestrowanymi i opodatkowanymi w mieście Zhengzhou.

„Przedsiębiorstwa Metaverse odnoszą się do badań i rozwoju podstawowych technologii pomocniczych, produkcji urządzeń końcowych i usług technicznych w dziedzinach metaverse, takich jak rzeczywistość wirtualna (VR), rzeczywistość rozszerzona (AR), rzeczywistość mieszana (MR), cyfrowe bliźniaki, interakcja człowiek-komputer i interfejs mózg-komputer” – czytamy w komunikacie.

Zasady mają również zastosowanie do „przedsiębiorstw koncentrujących się na budowie i produkcji treści metaverse, takich jak przemysł, edukacja, turystyka kulturalna, handel i handel”.

Ustanowiono różne nagrody za różne działania Metaverse. Jedną z nich jest wsparcie w wysokości 20 milionów juanów dla firm, które wejdą na giełdę.

Chiny nie mają wątpliwości co do metaverse

Każda firma zaangażowana w rozwój przypadków użycia Metaverse w mieście, niezależnie od tego, gdzie ma swoją siedzibę główną, może kwalifikować się do otrzymania do 5 milionów juanów (710 000 USD). Warunkiem jest zatwierdzenie projektu przez władze miejskie.

Zgodnie z długoterminowymi perspektywami rozwoju Metaverse przedstawionymi przez Zhengzhou, władze miejskie miasta przewidują, że do końca 2025 roku branże związane z metaverse w mieście osiągną roczny przychód przekraczający 200 miliardów juanów (28,34 miliarda dolarów).

Inne branże, które Zhengzhou chce wspierać, to rendering komputerowy nowej generacji, interfejsy człowiek-komputer i sztuczna inteligencja. Miasto chce również ustanowić rynek aktywów cyfrowych przy użyciu technologii tokenów niewymiennych (NFT).

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze