W Chinach za CBDC kupisz akcje na giełdzie

W Chinach za CBDC kupisz akcje na giełdzie

W Chinach pieniądz CBDC stają się coraz bardziej użyteczne. Część pracowników publicznych otrzymuje już pensję w CBDC a teraz będzie można za nie inwestować na giełdzie.

Cyfrowy juan zdobywa Chiny

Cyfrowy juan nadal zdobywa szerokie zastosowanie w chińskim społeczeństwie. Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych (CSRC) oficjalnie zatwierdziła wykorzystanie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) na rynku papierów wartościowych.

Według raportu chińskiego portalu Securities Times, uprawnieni inwestorzy mogą teraz używać cyfrowego juana do „kupowania produktów finansowych, takich jak fundusze publiczne”.

Oznacza to, że już niedługo wszyscy Chińscy inwestorzy będą mogli za pomocą e-CNY kupować papiery wartościowe także na giełdzie. Będą to mogli robić bezpośrednio ze swoich smartfonów o każdej porze dnia i nocy.

Inwestorzy będą również mogli uzyskać dostęp do funkcji „płatności jako rozliczenia”, która umożliwia wykup i wypłatę z jednodniowym wyprzedzeniem. CSRC zachwala funkcjonalność e-CNY, mówiąc, że ma ładowalne inteligentne kontrakty, jest identyfikowalny i nie może być nielegalnie sfałszowany i skopiowany.

Nie podano daty wdrożenia tej nowej funkcji i prawdopodobnie odbędzie się to etapami, zaczynając od pilotażu dla „uprawnionych użytkowników”. Oczekuje się, że CSRC ostatecznie wdroży usługę we wszystkich miastach i prowincjach, które obecnie testują pilotażowo cyfrowy juan.

Przeczytaj także: Giełdy kryptowalutowe coraz słabsze

Chiny poszerzają eksperymenty z CBDC

To najnowsze osiągnięcie uzupełnia rosnącą listę przypadków użycia i integracji cyfrowego juana w prowincjach i miastach w całych Chinach.

W kwietniu prowincja Jiangsu zaczęła wykorzystywać CBDC w dziesięciu nowych „przypadkach zastosowań”. Obejmują one wykorzystanie CBDC w dziedzinie transakcji środkami publicznymi. Na początku maja Jiangsu zaczął płacić cyfrowym juanem urzędnikom państwowym i osobom pracującym w instytucjach publicznych, w tym nauczycielom, personelowi medycznemu, technikom, dziennikarzom oficjalnych placówek i pracowników przedsiębiorstw państwowych.

Cyfrowy juan także w budownictwie

W mieście Suzhou władze uruchomiły cyfrową aplikację w juanach, która obsługuje oferty na projekty budowlane składane przez firmy budowlane z regionu. Platforma ułatwia finansowanie i pożyczki dla przedsiębiorstw, które ostatecznie wygrywają przetargi.

W mieście Nanjing cyfrowy juan został zintegrowany do użytku z systemem funduszu mieszkaniowego (HPF). Jest on obowiązkową platformą wzajemnej pomocy w Chinach, zaprojektowaną, aby pomagać osobom fizycznym w finansowaniu domu.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze