Chińskie CBDC będzie promowane przez francuski BNP Paribas

Chińskie CBDC będzie promowane przez francuski BNP Paribas

Ostatnio w kraju środka goszczona była delegacja z Francji z prezydentem Emanuelem Macronem na czele. Najwidoczniej Chińczycy zauroczyli się Francuzami czego dowodem jest między innymi informacja o nawiązaniu współpracy w promowaniu chińskiej narodowej waluty CBDC – cyfrowego juana. Wpisuje się to w strategię Francuskiej gospodarki, która ogłosiła, że ma ambicje zostać kryptowalutowym hubem Europy.

Chińczycy rozpoczynają współpracę z Francją w temacie e-CNY

Ogłoszona w ostatnich dniach informacja o współpracy umożliwi klientom korporacyjnym BNP Paribas China dokonywanie płatności za pomocą cyfrowego juana.

Jak donosi South China Morning Post, francuski bank BNP Paribas rozpoczął współpracę z Bank of China (BOC) w celu promowania cyfrowej waluty Chin, cyfrowego juana. Promowanie CBDC będzie odbywać się na razie wśród klientów korporacyjnych,

BNP Paribas China umożliwia pełną integrację konta z chińską walutą CBDC

Partnerstwo biznesowe umożliwi klientom korporacyjnym BNP Paribas China połączenie z systemem BOC. Pomoże to użytkownikom zarządzanie portfelami w juanach cyfrowych poprzez powiązanie ich z kontami bankowymi, śledzenie transakcji i dokonywanie płatności przy użyciu cyfrowej waluty Chin za pośrednictwem systemu zarządzania e-CNY. System zarządzania ułatwi również klientom korzystanie z gotówki cyfrowej w transakcjach w czasie rzeczywistym.

Cyfrowy system zarządzania juanami może ułatwić „wydajną, działającą w czasie rzeczywistym i wygodną praktykę [cyfrowej gotówki]” – powiedział BNP, według The South China Morning Post.

Przeczytaj także: Czy Bitcoin szykuje się na ponowne pokonanie 30 000 USD ? W weekend odpowiedź

Plany współpracy obejmują całą aktywność bankową

BNP Paribas China planuje również zbadać wykorzystanie cyfrowej waluty chińskiego banku centralnego (CBDC) w innych obszarach, takich jak inteligentne kontrakty, finansowanie łańcucha dostaw, usługi komunalne i płatności transgraniczne.

Aby promować przyjęcie CBDC, Chiny rozdały w całym kraju cyfrowe juany o wartości milionów dolarów w okresie Nowego Roku Księżycowego. Wiele miast rozdało ponad 180 milionów juanów, co stanowi równowartość 26,5 miliona dolarów CBDC. Promocja dotyczyła programów takich jak dotacje i kupony konsumpcyjne.

W Chinach wynagrodzenie już w CBDC

W kwietniu chińskie miasto Changshu powiadomiło wszystkich, podległych urzędników służby cywilnej, że od maja 2023 r. otrzymają wynagrodzenie w CBDC. Warunki płatności dotyczą wszystkich urzędników służby cywilnej i innych państw – posiadane jednostki w mieście.

Pomimo wysiłków rządu chińskiego na rzecz promowania cyfrowego juana, mieszkańcy Hongkongu nie wykazali entuzjazmu dla dążeń rządu do przyjęcia CBDC. W ciągu pierwszych czterech dni uruchomienia cyfrowego portfela juanów zarejestrowało się tylko 625 mieszkańców. Wskazuje to na niechętną reakcję na nową ofertę waluty cyfrowej.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze