Chciałbyś ogrzać się w cieple Bitcoina? W USA możesz się w nim wykąpać

Kiedy na dworze panuje upał, a ty pragniesz ukojenia, możesz śmiało skierować swoje kroki w stronę najbliższego basenu. Ale co powiedziałbyś na taki ogrzewany przez… Bitcoin? Tak, dobrze przeczytałeś. W erze cyfrowej, nawet takie czynności jak kąpiel w basenie nabierają nowego, technologicznego smaku.

Jak wykorzystać ciepło generowane przez Bitcoin?

Bitcoiny kopie się poprzez wyspecjalizowane urządzenia, które przekształcają olbrzymie ilości energii elektrycznej w ciepło. Wydobywają one losowe ciągi alfanumeryczne, tzw. hashe, które służą do weryfikacji bloków transakcji. Kiedy uda się odnaleźć właściwy hash, blok jest dodawany do łańcucha, potwierdzając tym samym zawarte w nim transakcje.

W praktyce, cała ta gigantyczna energia jest niemal całkowicie przekształcana w ciepło. Cóż, okazuje się, że jest na nie zapotrzebowanie – a mianowicie, w nowojorskim spa BathHouse.

To postanowiło wykorzystać wyprodukowane ciepło, aby… podgrzewać swoje baseny. Zamiast marnować energię, którą produkuje proces kopania Bitcoinów, przekuwają ją na potrzeby swoich klientów. Spa podkreśla, że decyzja o kopaniu kryptowalut była przemyślana.

Może Cię również zainteresować: Obrzydliwy krypto hazard kwitnie. Możesz postawić nawet na… śmierć

Kąpiel w Bitcoinie

Najważniejsze jednak jest to, że dzięki wykorzystaniu ciepła z koparek Bitcoinów do podgrzewania basenów, BathHouse praktycznie nie zanieczyszcza środowiska.

Dodatkowo, jeśli energia elektryczna wykorzystywana przez koparki pochodzi ze źródeł odnawialnych i niewytwarzających zbędnych zanieczyszczeń, zamiast z kotłów na gaz, mogło to nawet zmniejszyć ogólne emisje.

Prawdopodobnie ciepło wytworzone przez koparki nie wystarcza do podgrzewania wszystkich basenów w spa, więc nadal muszą korzystać z bojlerów. Ale przynajmniej w ten sposób mogą nieco zwiększyć swoje przychody bez zwiększania zużycia energii. No i oczywiście zyskać PR-owo.

I tak oto, drodzy czytelnicy, technologia kryptowalut łączy się z codziennym życiem w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Teraz, kiedy będziesz zanurzał się w ciepłych wodach swojego ulubionego basenu, może przypomnisz sobie o tej historii. W końcu, kto by pomyślał, że Bitcoin mógłby sprawić, że kąpiel w pewnym miejscu stanie się jeszcze bardziej relaksująca?

Zobacz także:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze