CFTC zmieni zasady zarządzania ryzykiem dotyczące aktywów cyfrowych?

Amerykańska Komisja Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC) rozważa zmianę programu zarządzania ryzykiem organu rządowego w odniesieniu do aktywów cyfrowych.

Commodity Futures Trading Commission to działająca w Stanach Zjednoczonych niezależna agencja, której celem jest regulowanie rynku kontraktów futures i chronienie go przed wszelkimi nadużyciami.

CFTC: zmiany są konieczne

1 czerwca br. Christy Goldsmith Romero, komisarz Komisji, poinformowała, że podmiot rozważa zmianę zasad dotyczących zmian w wymogach zarządzania ryzykiem mających zastosowanie do dealerów swapów i sprzedawców prowizji futures. Propozycja może pozwolić komisji na zajęcie się ryzykiem związanym z niektórymi inwestycjami kryptograficznymi.

„Postępy technologiczne, wraz z towarzyszącym im ryzykiem, wymagają od Komisji zrewidowania nadzoru regulacyjnego, w tym naszych wymogów dotyczących zarządzania ryzykiem. Istniejące zasady Komisji wymagają, aby programy zarządzania ryzykiem banków i brokerów uwzględniały ryzyko związane z liniami biznesowymi. Może to obejmować na przykład rynki aktywów cyfrowych” – wyjaśniła Romero.

Zdaniem komisarz potencjalne zainteresowanie brokerów rynkiem kryptoinstrumentów pochodnych może nieść ze sobą dodatkowe ryzyko. Romero powołała się tu na upadek giełdy kryptowalut FTX, a także Terry i Celsiusa. „Rozwijające się technologie, takie jak aktywa cyfrowe, sztuczna inteligencja i usługi w chmurze, również pojawiły się jako obszary, które mogą wiązać się ze znacznym ryzykiem” – podkreśliła komisarz. „Te postępy technologiczne, wraz z towarzyszącym im ryzykiem, wymagają od Komisji zrewidowania naszego nadzoru regulacyjnego, w tym naszych wymogów dotyczących zarządzania ryzykiem. Integracja aktywów cyfrowych z bankami i brokerami oraz ryzyko, jakie może się z tym wiązać, mogą nadal ewoluować” – dodała.

Zobacz też: CFTC: Ether to towar

Co dalej z projektem?

Propozycja jest ma obecnie status otwarty, a Komisja przez 60 dni po jej opublikowaniu w Rejestrze Federalnym będzie czekała na uwagi na temat możliwych zmian w jej programie zarządzania. CFTC zależy w szczególności na otrzymaniu opinii na temat kilku obszarów regulacji, w tym zarządzania i struktury, wyliczonych rodzajów ryzyka raz konkretnych czynników ryzyka.

Po upłynięciu wspomnianego okresu CFTC może wprowadzić formalną zmianę zasad prowadzącą do głosowania wśród jej kierownictwa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze