CFTC: Ether to towar

4 980

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ponownie oznaczyła Ether (ETH) jako towar w pozwie sądowym z 13 grudnia – w przeciwieństwie do oświadczeń szefa Rostina Behnama z 30 listopada sugerujących, że Bitcoin był jedyną kryptowalutą, którą należy postrzegać jako towar.

Według CFTC, zgodnie z ich dzisiejszym pozwem, ETH jest towarem.

W pozwie przeciwko Samowi Bankmanowi-Friedowi, FTX i siostrzanej firmie Alameda Research, regulator wielokrotnie odnosił się między innymi do Etheru, Bitcoina (BTC) i Tethera (USDT) jako towarów zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych.

Niektóre aktywa cyfrowe to „towary ”, w tym bitcoin (BTC), Ether (ETH), Tether (USDT) i inne, zgodnie z definicją zawartą w sekcji 1a(9) ustawy, 7 USC § 1a(9).

Ether to towar czy nie?

Wydaje się jednak, że w samej CFTC istnieje pewna różnica zdań co do tego, czy Ether powinien być postrzegany jako towar, czy nie, przynajmniej w ostatnich tygodniach.

Podczas wydarzenia kryptowalutowego na Uniwersytecie Princeton 30 listopada szef CFTC Rostin Benham podobno zasugerował, że Bitcoin jest jedynym aktywem kryptograficznym, które powinno być postrzegane jako towar – wycofując się z wcześniejszych komentarzy, które twierdziły, że Ether może być również towarem.

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Gary Gensler, również miał w ostatnich miesiącach nieokreślone stanowisko w sprawie Etheru.

W wywiadzie z Jimem Cramerem, podczas programu Mad Money gospodarzy 27 czerwca, Gensler potwierdził, że Bitcoin jest towarem, dodając: „To jedyne, co powiem”.

Gensler sugerował wcześniej, że Ether był papierem wartościowym po swojej pierwszej emisji monet, ale od tego czasu stał się bardziej zdecentralizowany i stał się towarem.

We wrześniu wydawało się, że jego stanowisko ponownie się zmieniło po przejściu Etheru na dowód stawki (PoS), kiedy argumentował, że tokeny stakowane mogą stanowić papiery wartościowe.

Rożne instrumenty i instytucje

Oznaczenie aktywów kryptowalutowych w USA jest szczególnie ważne, ponieważ CFTC reguluje kontrakty terminowe na towary, podczas gdy papiery wartościowe, takie jak obligacje i akcje, są regulowane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Kryptosceptyk Senator Elizabeth Warren podobno pracuje nad ustawą, która dałaby SEC większość uprawnień regulacyjnych w branży kryptowalutowej, a dyrektor generalny Intercontinental Exchange Inc, Jeffrey Sprecher, jest również przekonany, że cyfrowe aktywa będą traktowane jak papiery wartościowe – co sugeruje w usługach finansowych konferencji w dniu 6 grudnia, że ​​spowodowałoby to większą ochronę konsumentów.

Belgia zajęła jednak inne stanowisko w sprawie oznaczenia, a jej Urząd ds. Usług i Rynków Finansowych stwierdził w raporcie z 22 listopada, że ​​Bitcoin, Ether i inne aktywa kryptowalutowe emitowane wyłącznie za pomocą kodu komputerowego nie stanowią papierów wartościowych.

Komentarze