Cena XRP rośnie i nakręca się jak sprężyna. Kilka powodów dlaczego Ripple może wystrzelić

Sieć Ripple doświadczyła gwałtownych skoków w aktywności adresowej w przeciągu dwóch kolejnych dni. Dodatkowo ma to miejsce w obliczu łagodnego depegu od głównych kryptowalut i sprawia, że XRP znów przyciąga uwagę uczestników rynku. Obecna cena kryptowaluty przebiła psychologiczną barierę 0,5 dolara za token, wykazując pozytywny trend ze wzrostem o 5% w ciągu ostatnich 24 godzin i prawie 10% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Prawnik John Deaton, zagorzały orędownik Ripple, twierdzi: XRP eksploduje i wywoła efekt FOMO (ang. Fear of Missing Out – przyp. red.).

Uwaga: Tekst nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Cena XRP rośnie i zostawia Bitcoina i Ethereum w tyle

Ostatnie skoki aktywności adresowej w sieci Ripple sugerują wzmożone zainteresowanie użytkowników i nową energię w ekosystemie XRP. Skoki te, które są jednymi z najwyższych odnotowanych w historii sieci, wskazują na dalszy potencjał aprecjacyjny kryptowaluty.

Źródło: Santiment

Firma analityczna Santiment, która jako pierwsza podzieliła się ww. obserwacjami, zanotowała również łagodne oddzielenie się kursu XRP od pozostałych wiodących kryptowalut, co sugeruje, że aktualne zachowania w sieci Ripple odbiegają od szerszych trendów rynkowych. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że wieloryby od blisko 3 tygodni agresywnie akumulują XRP. Albo coś wiedzą, albo uznają że istnieje dużo większe prawdopodobieństwo na sukcesy Ripple w nadchodzących tygodniach.

Czas skoków aktywności adresowej nie jest przypadkowy; Ripple jest nadal uwikłana w głośny proces sądowy z amerykańską Komisją ds. Papierów Wartościowych i Giełd (ang. Securities and Exchanges Commission, SEC – przyp. red.) dotyczący klasyfikacji XRP jako rzekomego niezarejestrowanego papieru wartościowego.

Zobacz też: Wieloryby znów agresywnie akumulują XRP. Wiedzą co czeka Ripple?

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, wypowiedział się ostatnio optymistycznie o potencjalnym zakończeniu sporu na korzyść firmy już w nadchodzących tygodniach. Takie rozwiązanie mogłoby przynieść większą jasność co do statusu regulacyjnego XRP i potencjalnie doprowadzić do zwiększonej adopcji tokena u graczy instytucjonalnych których obsługiwać chce spółka Garlinghouse’a. Warto nadmienić też ostatnie akwizycje Ripple, jak firma technologiczna Metaco.

https://twitter.com/Leerzeit/status/1659656151984644118?s=20

AKTUALIZACJA: W momencie powstawania tego tekstu cena XRP wynosi ok. 0,52 USD za sztukę. Cena rośnie o ok. 6-7%, docierając do psychologicznego poziomu oporu w rejonie 0,53-0,54 dolara za token.

Źródło: CMC

Jeżeli nie nastąpi jego przebicie kurs może konsolidować przez jakiś czas w tym rejonie przygotowując się do kolejnego ruchu na północ.

Źródło: tamże

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze